SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa sonrası çok zorlandı

6 Kasım 2016

Şampiyonlar Ligi'nde zorlu Napoli maçı sonrası Beşiktaş lige döndü. Avrupa, gerçek bir vitrin ve çok önemli. Oraya direkt giden yol lig şampiyonluğundan geçiyor. 10. haftasına geldiğimiz ligimizde şanssız sakatlıklara rağmen ligin favorisi Beşiktaş gibi görünüyor. Yeni stadına kavuştuktan sonra şampiyon apoletli ve artık bütün unsurları ile daha tecrübeli bir takım var.

Her zamanki gibi stadı doldurarak desteğe devam eden taraftarı tebrik etmek gerek. Talisca ve Caner Erkin'in olmaması takımın hücum gücünü elbette ki etkileyecek diye düşünürken sakatlıktan dönen Oğuzhan maça mükemmel başladı. Bu da Atiba ve Tolgay'ın verimini arttırdı. Kontrollü bir oyunla maça başlamasına alışılmış Beşiktaş, hızı ile bir anda Trabzon kalesine yüklendi. Aboubakar'ın vuruşunu, kaleci Onur ancak kornere çeldi, Atiba arkaya çevirdi, Rhodolfo attığı golle “Ben de takıma döndüm” dedi. Golden sonra takımı maestro şefi gibi yöneten Oğuzhan'ı hep beraber izledik, Quaresma izlemedi, sol kanadı harman yerine çevirdiği anlardan biri penaltıyla noktalandı. Moral golünü Cenk Tosun attı. Sakar golcü Aboubakar karşı karşıya topu auta atınca, dönen topta Trabzon'un golü geldi.

Devreye bu golle umutlanarak giden Trabzonspor, ikinci yarıya daha istekli başladı. Dakikalar ilerledikçe yorgunluk belirtileri ile yavaşlayan Beşiktaş'ın üstündeki baskıyı yakalanan kontralarda forvetlerin top tutmaması arttırdı. Son dakikalarda nefesler tutuldu, Beşiktaş, savunmasının tecrübesiyle maçı kazandı.

Son olarak Yusuf Erdoğan'a yaptığı sert faul, Quaresma'ya yakışmadı. Kırmızı kart görmesi gerekirken hakem Mete Kalkavan pozisyonu sarı ile geçiştirip maçtaki en büyük hatasına imza attı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek