SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ersun Yanal: Bu akşam bir yeteneksizin sonucunu yaşadık

Ersun Yanal: Bu akşam bir yeteneksizin sonucunu yaşadık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş yenilgisi sonrasında Mete Kalkavan'a tepki gösterdi.

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında Beşiktaş’a 2-1 yenilen Trabzonspor’da teknik direktör Ersun Yanal rakibini tebrik ederken maçın hakemi Mete Kalkavan’a da ağır eleştiride bulundu.

Yanal, yeteneksiz bir hakemin sonucu etkilediğini belirterek şu ifadeleri kullandı;

Rakibimiz Beşiktaş hem Türkiye hem de Avrupa’da önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Namağlup yollarına devam ediyorlar. Geçen sezon da hak ettikleri bir şampiyonluk kazandılar. Yaptıkları şık bir stadyum… Futbol adına güzel bir akşam, her iki takım da futbolun güzelliklerini sahaya yansıtmaya çalıştı. Ama futbolun ince bir çizgisi var.

Önüne geçemediğimiz şeyler var. Güçlü takımların oynadıkları maçta bazı geriye dönülmeyecek hatalar oluyor. Hakem penaltıyı verebilir, vermeyebilir… Bazı şeyleri göremeyebilir ama tehlikeli hareketleri görmemezlik yapamaz. Bir hakem tehlikeli hareketi göremezse, bu yeteneksizliktir! Yetenek yoksunudur! Hakemlik, babadan oğula geçmemeli artık! Buna son verilmeli! Artık hakemliği babadan oğula geçmemesini istiyorum. Yetenekli hakemlerin olmasını istiyorum. Bu akşam bir yeteneksizin sonucunu yaşadık. Onun dışında Beşiktaş’ı tebrik ederiz.