SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz basını: Mourinho önündeki kızgın boğayı bile görememiş

Fenerbahçe'nin Manchester United zaferi Ada basınında büyük yankı buldu. İngilizler Jose Mourinho yönetimindeki takımı eleştirdi. İstanbul'daki yoğun atmosfere de dikkat çekildi.

Güncellenme: 12:45, 04/11/2016
İngiliz basını: Mourinho önündeki kızgın boğayı bile görememiş

Daily Mail Jose Mourinho’nun sözlerini manşete çıkardı. Portekizli’nin, “Onlar Şampiyonlar Ligi finali gibi oynuyordu. Biz ise hazırlık maçı oynuyor gibiydik.” sözleri öne çıkarıldı. Zlatan Ibrahimovic’in Kjaer’in boğazını sıkarak kırmızı karttan zor kurtulduğunun altı çizildi. Portekizli, “Mourinho dostça bir maç oynadıklarını söylüyor. Önündeki kızgın boğayı bile görmemiş.” denilerek eleştirildi.

The Sun internet sitesi Paul Pogba’nın sakatlığı ile Mourinho’nun şanssızlığının ikiye katlandığını yazdı. Maçın yoğun bir atmosferde kıran kırana geçtiğinin altını çizen The Sun, “Türk Stadı’nda İngiliz takımına karşı gerçek bir savaş yapıldı. Mourinho’nun yıldızları İstanbul’da uyudu. ‘Gırtlakçı’ oyuncular eve mağlup dönüyor.” ifadesini kullandı.

Daily Mirror: İstanbul’da Mourinho, oyuncularına fena köpürdü ama sahada rakibin ümüğünü sıkan oyuncuları vardı.

Daily Telegraph, Manchester United’ın Avrupa’da ve ligde zorlandığına dikkat çekti. “Fenerbahçe asla kolay bir rakip değil. Taraftarı önünde 33 maçta sadece 1 kez kaybettiler. Mourinho, artık oyuncuları için gözyaşı dökecek noktaya geldi.” ifadesi kullanıldı. Ayrıca, “Dünyanın en iyi oyuncusu sakatlanıyor, hakem kart bile vermiyor” denilerek yönetime de sitem edildi.

Daily Express: Mourinho’nun adamları estetik bir rövaşatayla çöktü. Bu son darbe sonrası nasıl ayağa kalkacaklar? Yaz dönemindeki hazırlık maçlarındaki gibi oynadılar.

Daily Star: ‘Gırtlakçı’ Manchester’ın çöken yıldızları. Zlatan rakibine futbol yerine dövüş sanatlarını gösterdi.

Indepentendt Gazetesi, Manchester United’ın Türkiye’de bozguna uğradığını ifade ederek, “Fenerbahçe’nin inanılmaz golleri Mourinho’nun başını ağrıttı. Rooney’in inanılmaz golü United’a yetmedi.” diye yazdı.

I Sports: İstanbul’da dün gece sadece maçı kaybetmedi Avrupa umutları da boğuldu.

The Guardian: Manchester United Lens ve Sow’un golleriyle battı. Mourinho yönetiminde beklenen bir şey değildi bu.

Yayınlanma Tarihi:10:17,