SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, Unics Kazan karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Karşılaşma hakkında konuşan Obradovic, “Maçtan önce Kazan'ın galibiyeti yoktu ama rakibimizin hiçbir maçı sonuna kadar bırakmadığını biliyorduk. Bu maça iyi çalıştık. Ana oyuncularının Keith Langford olduğunu biliyorduk. Ona karşı savunmamızı hazırlandık. Ancak bununla ilgili sahada hiçbir şey yapmadık. Çok rahat bıraktık ve çok kolay top kullandı, bu da kilit noktaydı. Maç içerisinde savunmadaki agresifliğimizi arttırdık, işte o zaman öne geçtik. Ancak 6 sayı öne geçtiğimizde maçı bıraktık ve özellikle son bölümde kötü oynadık. Hem hücumda hem de savunmada kötü kararlar aldık. Maçın başında olan savunma kabul edilemezdi ve bu beni sinirlendiriyor. Unics Kazan daha iyi oynadı ve bu galibiyeti hak etti. Yanlış kararlar verdik ve kaybettik. Taraftara da teşekkür ederim, oluşturdukları güzel atmosfer için” şeklinde konuştu.

Sözlerine devam eden deneyimli çalıştırıcı, “Kaybetmenin kesinlikle bahanesi yoktur. Genç oyuculardan şu an memnun olmadığım doğru. Onları sürekli uyarıyorum. Fenerbahçe'de olmanın ne anlama geldiğini anlamadılar. Hem antrenmanlarda hem de maçlarda gerekli performansı göstermedikleri için süre almayı hak etmiyorlar. Buradalar çalışıyorlar ama vakit kaybediyorlar. Basketbol bir akıl oyunu ve akıllıca oynamazsanız bu oyunun bir parçası olamazsınız. Bogdan ve Klinic de sakat ve bu anlamda rotasyonda zorlandık, ancak bu kaybetmemizin sebebi olamaz. Zihin ve akıl ile bacaklar ilk çeyrekte çok daha taze ve yorgun olmak için, kaybetmek içi bahane olamaz. Önemli olan maçı kaybetmek değil kendimizi geliştirmemek” diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:00:03,