SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mesut Bakkal: “Her maçı kazanmak istiyoruz”

TFF 1.Lig takımlarından Sivasspor'un Teknik Direktörü Mesut Bakkal, "Sivasspor'un hedefi, gidişatı belli. Bu noktada bizim yapacağımız tek şey, her maçı kazanmak" dedi.

Güncellenme: 13:07, 03/11/2016
Mesut Bakkal: “Her maçı kazanmak istiyoruz”

Kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Bakkal, TFF 1. Lig’in 10. hafta maçında hafta sonu Elazığspor’la zor bir karşılaşmaya çıkacaklarını söyledi.

Sakat olan futbolcuların iyileştiğini belirten Bakkal, “Yiğit iyileşti, Burhan’ın durumu iyiye gidiyor, belki bir haftası daha var. Korcan iyileşti, Galip’in cezası bitti. Güzel bir rekabet ortamında, herkesin oynayabileceği bir takım oluştu” diye konuştu.

Hedef doğrultusunda mücadelenin artarak süreceğini dile getiren Bakkal, “Hem ben hem ekibim hem de takım inanılmaz bir mücadele veriyor. Bu mücadelenin haftalarca devam etmesi gerekiyor ki bir anlamı olsun. Sivasspor’un hedefi, gidişatı belli. Bu noktada bizim yapacağımız tek şey, her maçı kazanmak. Kazanmak için de mücadele etmemiz gerekiyor. Takım o mücadeleyi gösterdi. Takımın başına geçtiğimden bu yana yenilgimiz yok. Gol yememeyi öğrenen bir takım hüviyetine büründük. Çok mücadele veren bir takım oluşmaya başladı. Bu da artarak devam edecek. Hedeflerimize ulaşma adına çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Bakkal, Ziraat Türkiye Kupası ilgili olarak ise, “Türkiye Kupası, ligde şans bulamayan futbolcularımızı değerlendirme açısından önemli. Türkiye Kupası’nı da boş geçmemek gerekiyor. Çünkü kupanın Türk futboluna büyük katkısı var. Hem görsel açıdan hem de gelir olarak bayağı katkıda bulunuyor” ifadelerini kullandı.