SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mersin Büyükşehir Belediyespor, Avrupa’dan üzüntülü döndü

Mersin Büyükşehir Belediyespor, Avrupa’dan üzüntülü döndü

Euroleague Kadınlar A Grubu'nun ikinci maçında deplasmanda Rusya'nın Dynamo Kursk takımına mağlup olan Mersin Büyükşehir Belediyespor'da, mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

Genel Menajer Aydın, Avrupa’da bir türlü istedikleri oyunu ortaya koyamadıklarını ifade ederek, “Bu maça da iyi başlayamadık. Özellikle ikinci periyot sayı bulmakta zorlandık. İkinci yarı hep üstün oynasak da maçı kaybettik. Artık önümüzdeki maçlardan alacağımız galibiyetlerle hedefimize ulaşmak istiyoruz” dedi.

Dün akşam Rusya’da oynadığı Euroleague Kadınlar A Grubu’nun ikinci maçında Dynamo Kursk takımına 73-67 mağlup olan Mersin Büyükşehir Belediyespor, grupta 2’de 0 yaptı. Grupta 2 puanla 5. sırada yer alan Mersin ekibi, 135 sayı atarken, 147 sayı yedi. Grupta ilk 4 hedefi bulunan Mersin Büyükşehir Belediyespor, diğer maçlardan alacağı galibiyetlerle hedefine ulaşmak istiyor.

“Bir türlü istediğimiz oyunla maçlara başlayamıyoruz”

Maçla ilgili açıklamalarda bulunan Mersin Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Melahat Aydın, Avrupa maçlarına bir türlü istedikleri oyunla başlayamadıklarını ifade ederek, “Mersin’de grubun ilk maçında karşılaştığımız BLMA maçında da maça iyi başlayamamıştık. Daha sonra maçta toparlansak da bir türlü öne geçememiş ve maçı kaybetmiştik. Aynı şekilde Dynamo Kursk maçına da iyi başlayamadık. Euroleague’de bütün maçlar zor ve mücadele gücü yüksek geçiyor. O yüzden burada daha iyi mücadele eden, daha çok isteyen maçı kazanıyor. Biz çok iyi mücadele ediyoruz, maçı da çok istiyoruz ama bir türlü istediğimiz gibi maçlara başlayamıyoruz. Bu maçın özellikle ikinci periyotunda maçı kaybettik diyebilirim. Maçın ikinci yarısında hep biz önde oynadık, hep biz daha fazla sayı bulduk ama maçın ilk yarısında ki farkı bir türlü kapatamadık ve mağlup oldu. Ülkemize mağlup döndüğümüz için üzgünüz” diye konuştu.

“Hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz”

Daha önlerinde 12 maç olduğunu kaydeden Aydın, “Burada alacağımız her galibiyet bizim için altın değerinde. Grupta Türkiye’den Fenerbahçe’nin de bulunduğu 8 takım var. Biz bu 8 takım arasında ilk 4’e girmeye çalışıyoruz. İlk 2 maçımızda mağlup olduk ama daha her şey bitmedi. Bizim bir hedefimiz ve o hedefe alacağımız galibiyetlerle ulaşacağımızı düşünüyorum. Bunun içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Burada seyircilerimizin de desteğine ihtiyacımız var. Özellikle Mersin’de oynayacağımız maçlarda bize destek vermelerini istiyoruz. Biz oyuncularımıza güveniyoruz. Onlar istediklerinde her takımı yenebiliriz. İlk 4 hedefimize grup maçları sonunda ulaşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.