SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Manisaspor’un geleceğini kurtardık’

Manisaspor Basın sözcüsü Serkan Özşen, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları finansal hamlelerle kulübün geleceğini ipotek altına almadıklarını, tam tersine ekonomik anlamda geleceği kurtardıklarını söyledi.

Güncellenme: 13:34, 03/11/2016
‘Manisaspor’un geleceğini kurtardık’

Türkiye’de borç ödemelerine rağmen eleştirilen tek yönetim olduklarını belirten Manisaspor Basın sözcüsü Serkan Özşen, bu konuda şunları söyledi:

“Biz tüm yalan eleştirilere ve iftiralara sırtımızı dönerek, sezon başında üzerinde yaklaşık 24 milyon TL borç bulunan Manisaspor’u gelirlerinde icra olmayan bir kulüp haline getirdik. Başkanımız Abdullah Mergen’in çabasıyla 12.5 milyon TL olan vergi borcunu 7.5 milyon TL’ye indirip, bu borcu da 6 yıla yaydık. Spor Genel Müdürlüğü’ne olan 3 milyon 300 bin TL borcu da 3 yıl yapılandırdık. Sponsor desteği ve kredi hamlemizle 8 milyon 200 bin TL’lik bir ödeme gerçekleştirdik.”

“Futbol Federasyonu ile Spor Toto gelirlerindeki 6 milyon 100 bin TL’lik haciz ödenmeseydi, bu rakam haciz sıralaması zamanıyla birlikte, faizleriyle iki katına çıkabilecekti” diyen Serkan Özşen, şöyle devam etti:

“Bu sorunun önüne geçmek için Deniz Factoring’ten 600 bin TL faizle 4 milyon TL kredi çektik. Hatta erken ödeme yaptığımız taktirde bu faiz rakamı daha da aşağılara düşecek. Başkan Mergen’in çabalarıyla sağlanan 2.5 milyon TL’lik sponsor desteğiyle hem transfer yasağını kaldırdıkı, hem de takviye yaptık. Filip Holosko’ya olan 3 milyon 200 bin TL’lik borcu 2 milyon 15 bin TL ödeyerek kapattık. Kredi hamlemizin ardından hacizlerin kalkmasıyla federasyon gelirlerimizden mevcut kadromuza 600 bin TL, personele de 250 bin TL ödemek yaptık.”

Yayınlanma Tarihi:13:33,