SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Bursaspor'un hedeflerinden bahseden Hamza Hamzaoğlu, “Hedeflerimiz sezon öncesinde belirttiğimiz gibi bu sezonu ilk 5 içerisinde tamamlamak. Eğer bunu gerçekleştirebilirsek hedeflerimize bu yıl için ulaşmış olacağız. Şu an için hedefimiz ilk 5 ve Avrupa'da mücadele etmek. Altyapıya yönelik projelerimiz var. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde hedefimiz şampiyonluk olacak” ifadelerini kullandı.

“Transferi düşünmüyoruz”

Basında yer alan,”Fenerbahçeli golcü oyuncu Fernandao devre arasında eski takımı Bursaspor’a geri dönüyor” iddialarına ise Hamzaoğlu, “Şu anda transferi düşünmüyoruz. Devre arasına kadar oynayacağımız maçlar var. O zamana kadar takımımızda ihtiyaç ve eksik bir şeyler hissedersek veya bizi daha iyi tamamlayacak oyuncu durumu ortaya çıkarsa o zaman düşünürüz. Şu anda transferle ilgili hiçbir düşüncemiz yok. Fernandao'yu istedim veya istemedim diye bir şey yok. Fernandao iddiaları asılsız ve yalan. Şu anda transferi düşünmüyorum” dedi.

“Tepki verenler artık susacaktır”

Bilal Kısa ve Merter Yüce'ye tribünlerden gelen tepkiler hakkında konuşan terübeli hoca, “Taraftarımızın son haftalarda yatsınamayacak takıma olan bir desteği var. Bunu görmemezlikten gelmeyelim. Bu tepkileri veren küçük bir kesim. Onlarda güzel sonuçların ardından artık susacaktır diye düşünüyorum” diye konuştu.

“Başakşehir neden şampiyon olmasın”

Spor Toto Süper Lig'in lider takımı Başakşehir'le ilgili düşüncelerini belirten başarılı teknik adam, “Şampiyon olabilirler . Gidişatları şu aşamada bunu gösteriyor. Birkaç sezondur oturmuş kadroları var, gerekli takviyeleri yaptılar. Onlarında projelerinin sonucunda hedefleri şampiyonluk. Şu anda zaten iyi gidiyorlar, neden olmasın” açıklamasında bulundu.

“Bursa’ya puanlarla dönmek istiyoruz”

“Zor bir maça daha gidiyoruz. İnanıyorum ki taraftarımız bizi deplasmanda da yalnız bırakmayacaktır. Hiçbir deplasmanda bırakmadıkları gibi. Kolay bir maç olmayacak. Karabükspor takımı lige iyi bir başlangıç yaptı. Orada iyi oyun, iyi mücadele ve sabırla puanlarla Bursa'ya döneriz. Bunun için çok çalışmamız ve mücadele etmemiz gerekecek.”

Yayınlanma Tarihi:19:41,