SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Trabzon Şubesi Başkanı Burhan Cahit Erdem, Başkan Muharrem Usta’nını bayramlaşma töreninde verdiği ‘amatöre destek’ sözü üzerine detaylı bir rapor hazırlayarak Trabzonspor yönetimine sunduklarını, ortak hareketle çalışmalara başlandığını söyledi.

Bordo mavili yönetim, Trabzon’daki aktif amatör futbolculara Passolig verilmesi, oluşturulan sağlık odasının donatılması, 8-12 yaş grupları arasında pilot takım oluşturulması gibi projelerle hem amatöre destek olmayı, hem de geleceğe yatırım yapmayı hedefliyor. Tüm bu çalışmaların ise 2017 yılının ilk ayına kadar hayata geçirilmesi planlanıyor.

ERDEM: “FUTBOL İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATILIYOR”

Burhan Cahit Erdem, bu konuda DHA’ya (Doğan Haber Ajansı) yaptığı açıklamada, “Trabzonspor’la karşılıklı olarak ‘Trabzon futboluna nasıl hizmet edebiliriz?’ diye bir yol haritası çizdik. 8-12 yaş gruplarında Milli Eğitim’le de iş birliği içerisinde pilot takım oluşturma konusunda görüşmelerimiz devam ediyor” dedi. Belirledikleri projeleri yılbaşına kadar hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getiren Erdem, şöyle devam etti:

“HEDEF YILBAŞINA KADAR PROJELERİ SONUÇLANDIRMAK”

“Aktif olarak liglerde mücadele eden amatör takımlarımıza Trabzonspor malzeme yardımında bulunacak. Bunlar Trabzon için önemli gelişmeler. Trabzon’daki altyapı takımlarının bir anayasası olmazı lazım. Onu oluşturmaya çalışıyoruz. Muharrem Usta’nın bu konudaki desteğini de takdirle karşılıyoruz. Türkiye Futbol Antrenörler Derneği, Saha Komiserleri Derneği, Hakem ve Gözlemciler Derneği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak hep birlikte bu projelerimizi kısa sürede sonuçlandıracağımıza inanıyoruz. Belirli bir tarih yok ancak yılbaşına kadar tüm bu projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

USTA AKYAZI’YI İNCELEYECEK

Öte yandan Trabzonspor Başkanı Usta, yapımına devam edilen Akyazı Stadyumu’ndaki çalışmaları inceleyecek. Yaklaşık 1 hafta içinde çatı direklerinin tamamının sökülüp çim serme işlemlerinin tamamlanacağı belirtilirken Başkan Usta’nın stattaki son durumu gözleyeceği öğrenildi. Başkan Usta, çalışmalarda son aşamaya gelinen Akyazı’nın bordo mavili camia için yeni bir heyecan olacağını dile getirdi.

CASTİLLO BEŞİKTAŞ’A HAZIRLANIYOR

Trabzonspor’un Galatasaray’la oynadığı maçta sakatlanarak arka uyluk kas yaralanması tanısı koyulan Fabian Castillo, uygulanan tedavi programının ardından saha çalışmalarına başladı. Ziraat Türkiye Kupası’nda Çorum Belediyespor ile ligde ise Çaykur Rizespor ile oynanan maçların kadrosunda yer almayan sol kanat oyuncusunun 5 Kasım Cumartesi günü deplasmanda oynanacak Beşiktaş maçına kadar hazır duruma gelebileceği bildirildi.