SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe Ruben Loftus Cheek’in peşinde!

Fenerbahçe Ruben Loftus Cheek’in peşinde!

İngiltere basını Cesc Fabregas'ın adını Fenerbahçe ile yazsa da, sarı lacivertlilerin gündeminde İngiliz Ruben Loftus Cheek'in olduğu ortaya çıktı. İlk hedef 20 yaşındaki genç futbolcuyu kiralık olarak kadroya katmak...

Devre arası transfer dönemine yaklaştığımız şu günlerde Fenerbahçe eksiklerini kapatmak için şimdiden çalışmalarına başladı. Yaz aylarında kadro planlaması yapılırken ofansif orta sahayı pas geçtiği için çok eleştirilen yönetim, gözünü İngiltere'ye çevirdi.

Aada basını bir süredir Chelsea'nin yıldızı Fabregas'ın adını sarı-lacivertlilerle yan yana yazsa da bu transfer maliyeti bakımından imkansız görünüyor. Fanatik’in haberine göre; Bunun bilincinde olan Fenerbahçe yönetimi, Maviler'in genç yeteneği Ruben Loftus Cheek'in adını transfer listesinin ilk sırasına yazdı.

20 yaşındaki ofansif orta sahayı bir süredir takip eden sarı-lacivertlilerin transferden sorumlu yetkilileri, İngiliz futbol adamlarından da olumlu görüş aldı. 1.91'lik boyuyla 2. bölgede etkili olan futbolcu, Chelsea'de bu sezon 5 resmi karşılaşmada görev yaparken, İngiltere'nin U21 takımında da şans buldu.