SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat’tan Aatıf gafı!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Manchester United maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Aatıf Chahechouhe ile ilgili bir gafa imza attı.

Güncellenme: 16:35, 02/11/2016
Dick Advocaat’tan Aatıf gafı!

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’nin Manchester United ile sahasında oynayacağı maç öncesi teknik direktör Dick Advocaat, basın mensuplarının karşısına çıktı. Zorlu karşılaşma ile ilgili düşüncelerinden bahseden Advocaat, Aatıf Chahechouhe ile ilgili bir gaf yaptı.

02 Kasım 2016Alex de Souza, Aziz Yıldırım`ın doğum gününü kutladıFenerbahçe’nin efsane isimlerinden Alex de Souza, Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım’ın doğum gününü kutladı. İlgili Haberi Oku

Kendisine Aatıf ile ilgili sorulan bir soruya yanıt veren Hollandalı çalıştırıcı “İdmana çıkmaması oynamayacağı anlamına gelmez” dedi. Bunun üzerine Faslı futbolcunun UEFA kadrosunda yer almadığı kendisine hatırlatılan Advocaat, kısa süreli bir şaşkınlık yaşadıktan sonra, “Alper var, Roman var, İsmail de seçeneklerden biri. Çok fazla değişikliğe de gerek yok. Kendi sahamızda iyi oynayarak, iyi bir galibiyet almalıyız” diyerek soruyu geçiştirdi.

Manchester United’ın çok iyi bir takım olduğunu, dünya yıldızlarını barındırdığını ve Premier Lig’de kötü gitmesinin kendileri için bir avantaj olmadığını belirten Advocaat, şunları söyledi:

“Biz sahaya her zaman kazanmak için çıkıyoruz. İlk maçta 30 dakika oyunu kontrol etmeyi başardık. İyi bir taktikle sahadaydık. Bu diziliş değişik olsaydı o aman Manchester United gibi yıldızlarla dolu bir takım bize cezayı kesebilirdi. Ancak daha sonra aleyhimize verilen iki penaltı bizi çok zor duruma soktu.

Manchester United’ın ligde iyi gitmemesi iki yöne çekilebilir. 0-0 giderken karşımızda hırslı bir takım olacak. Ama onlar hala doğru yapıyı bulmaya çalışıyorlar. Jose Mourinho gibi tecrübeli bir teknik adam başlarında olmasına rağmen hala takımı oturtamadılar ama bir gün mutlaka doğru yolu bulacaklar. Umarım bu bize karşı olmaz.

İhtiyacımızın ne olduğunu maç maç göreceğiz. Pazar günü rakibimizin üzerimize gelmek zorunda olduğunu biliyorduk. Volkan Şen de Lens de işlerini tabii ki herkes gibi yapmalı… Volkan kendisini geriye yardım etme konusunda çok geliştirdi. Manchester United gibi bir takıma karşı hata yaparsanız, sizi hemen cezalandırırlar…

Jose Mourinho çalıştığı her ülkede başarı elde etmiş biri… Aldığı kupalara bakarsanız bunu görürsünüz. Ama o bir sihirbaz değil… Karar vermek zorunda… Kolay değil. Ön taraftar kimi oynatacak? Rooney mi, Martial mi, yoksa Rashford mu? Zlatan Ibrahimovic de gollerine başlayacaktır. Son maçlarını izlediyseniz çok ciddi pozisyonlar harcadılar. İnanılmaz biçimde birçok gol kaçırdılar. Ama pozisyona girmeyi de başarıyorlar… Bunu yapamasalar o zaman başarısızlıktan bahsedebilirdik.”