SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaşlı Veli Kavlak’ın çalınan otomobili Adana bulundu

ADANA'da, çaldıkları lüks otomobillere sahte belgeler düzenleyip, yabancı plaka takarak satan şebekenin peşine düşen polis, Beşiktaşlı futbolcu Veli Kavlak'ın bir süre önce çalınan aracını buldu.

Güncellenme: 12:49, 02/11/2016
Beşiktaşlı Veli Kavlak’ın çalınan otomobili Adana bulundu

Adana Emniyet Müdürlüğü’nün Asayiş Şubesi’ne bağlı Oto Hırsızlık Bürosu ekipleri, İstanbul’dan çalınan lüks otomobillere Belçika, Almanya, Gürcistan ve Romanya plakası takıp, sahte evrakla satıldığını belirledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile bağlantı kuran Adana polisi, Beşiktaşlı Veli Kavlak’ın da otomobilinin çalındığını öğrendi. Kavlak’ın evinin önünde duran 34 PC 0371 plakalı otomobilinin arkasındaki küçük camı kıran hırsızların, üreteci firmanın torpido gözündeki özel bölmeye yerleştirdiği yedek anahtarı kullanarak çaldığı ortaya çıktı. Kavlak’ın otomobilini de liderliğini N.K.’nin yaptığı şebekenin çaldığını tespit eden polis, aracın peşine düştü. Ekipler yaptıkları çalışmalarda Veli Kavlak’ın otomobiline B 398 BRN sahte plakasını takan hırsızların Adana’da oturan V.A.’ya satığını belirledi. V.A. ekipler tarafından gözaltına alındı, otomobile de el konuldu.

4444ess

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunda otomobili N.K.’den 250 bin liraya satın aldığını söyleyen V.A., “Ben plakanın sahte olduğunu, aracın çalıntısının bulunduğunu bilmiyordum. Ben de mağdur edildim” diye ifade verdi.

V.A. serbest bırakılırken, aynı yöntemle İstanbul’dan çalınıp Adana’da satılan 2 otomobile daha el konuldu. Otomobiller sahiplerine teslim edilirken, polis hırsızlık şebekesi lideri N.K. ve çetenin diğer elemanlarını yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.