SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aytemiz Alanyaspor’da tam kadro antrenman

Cumartesi günü sahasında Gaziantepspor'la karşılaşacak olan Aytemiz Alanyaspor'un Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmana tüm oyuncular eksiksiz katıldı.

Güncellenme: 17:10, 02/11/2016
Aytemiz Alanyaspor’da tam kadro antrenman

Alanyaspor, teknik direktör Hüseyin Kalpar gözetiminde koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanda 4 takıma ayrılan futbolcular, dar alanda çift kale maç yaptı. Antrenmanın son bölümünde ise yarı sahada taktik çalışması gerçekleştirildi. Turuncu yeşilli takım çalışmalarına yarın saat tesislerde yapacağı antrenmanla devam edecek.

‘HAK ETMEDİĞİMİZ MAĞLUBİYETLER’

Hüseyin Kalpar, yaptığı açıklamada son 2 haftada rakip kalecilerin haftanın oyuncusu seçildiğini söyledi. Geçmiş maçlarda çok pozisyona girdiklerini belirten Hüseyin Kalpar, şöyle devam etti:

“Bu kadar pozisyona girip, kalecilerin de iyi kurtarışları bizim gol atmamıza engel oluyor. Ne olursa olsun iyi oynayan bir takım hüviyetindeyiz. Son 2 haftayı değerlendirirsek, hak etmediğimiz mağlubiyetlerle karşı karşıya kalıyoruz. Hatta rakibin hocaları da bunu söylüyor. Onların söylemesi bize bir şey kazandırmıyor ancak gerçekleri konuştukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu takım gol yemeden gol atma özelliği içerisinde olması gerekirken, çok basit goller yiyoruz. O basit gollerden dolayı da mağlubiyet kaçınılmaz oluyor.”

‘BİREYSEL HATALAR VAR’

Oyunun geneline bakıldığında keyifli maçlar ortaya koyduklarını vurgulayan Hüseyin Kalpar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstatistikler çok farklı şekilde lehimize olmasına rağmen maç sonuçları istatistiklerle doğru orantılı olmuyor. Bu saatten sonra kötü oynayıp maç kazanmak daha doğru. Bizim maç kazanmaya ihtiyacımız var. İnanıyorum ki bu şanssızlık bir yerde kırılacak. Pozisyona girememiş, mücadele etmemiş ve koşmamış olsak kendimi suçlayacağım. Bunların hepsini mümkün olduğu kadar iyi yapıyoruz. Hareketli bir oyuna biz kulübede çok fazla müdahale edemiyoruz. Basit ve bireysel hatalardan kaynaklı gol yiyoruz. Bursaspor maçında da Kasımpaşa maçında da böyle oldu. Bir takım koşuyorsa, mücadele ediyorsa, arzu ve isteği varsa, pozisyonlara giriyorsa, bunları kaçırıyorsa bir yerde şans döner diye düşünüyorum. İnşallah bu şanssızlığımızın döneceği maç en önce yapacağımız maç olur.”

‘VAGNER KÖTÜ MÜ OYNUYOR?’

Ligde 5 takımın 11 puanı olduğunu da hatırlatan Hüseyin Kalpar, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kazanmayı da becerebilmeliyiz. Bunu yapabilecek gücümüz var. Aissati’ye yapılan olumsuz eleştirilere katılmıyorum. Bireysel olarak birilerini suçlamak çok doğru değil. Pas yüzdemizi Aissati çok daha iyi ortaya koyuyor. Pas yüzdemize olumlu katkısı var. Aissati üzerinden değerlendirme yapmak çok doğru olmaz. Takım olarak maç kazanamıyoruz. Tabi ki birileri değerlendirme yapabilir. Ancak bizim teknik adam olarak doğru değerlendirme yapmamız gerekiyor. Bir kişiye yüklenmememiz gerekiyor. Kaçırılan pozisyonlar gol olsaydı bunların hiçbirini konuşmazdık. Bireysel hatalardan gol yemesek yine bunlar konuşulmaz. Bu hataları Aissati yapmadı. Ben Aissati veya başka bir ismin gündeme gelmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Önemli olan tam anlamıyla takım ruhunu sahaya yansıtmaktır. Biz bunu yapıyoruz ancak gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz. Vagner kötü mü oynuyor? Pozisyona giriyor ama 2 haftadır rakip takımın kalecileri haftanın kalecisi oluyor. Bu takım kazandığı zaman her şey çok daha iyi olacaktır.”

detay-2

detay-1