SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konyaspor ile oldukça başarılı bir grafik sergileyen ve yeşil-beyazlı ekibi tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına götürme başarısı gösteren Aykut Kocaman’a yeni teklif geliyor. Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, başarılı çalıştırıcının adının Fenerbahçe ve milli takım ile anılmasının ardından harekete geçiyor.

01 Kasım 2016Konyaspor, UEFA Avrupa Ligi'nde kader maçına çıkıyorKonyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Erhan Gökmen, gruptaki iddialarının Braga maçına bağlı olduğunu belirterek, “Shakhtar maçı, Gent maçının ikinci yarısındaki oyunumuz ve Konya'daki Braga maçın da iyi oynadık. İnşallah oraya puan ya da 3 puan için gideceğiz. Çünkü gruptaki iddiamız buna bağlı, ümitliyiz” dedi. İlgili Haberi Oku

Aykut Kocaman’da çok memnun olduklarını belirten Ahmet Şan, Lig TV’ye yaptığı açıklanmada şunları söyledi:

“Aykut Kocaman ekibiyle birlikte takdir ettiğim bir hoca. Gönül ister ki uzun vadeli bir anlaşma yapmak. Kendisi ile 2 yıllık bir anlaşmamız var. 2 yıl boyunca bizimle birlikte. Bu şekilde devam edersek koyduğumuz hedeflere ulaşırız. Fenerbahçe kökenli olduğu için basın Fenerbahçe kötü gidince Aykut Kocaman ismini öne atıyor.  Fenerbahçe’nin de bu durumdan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Bu doğru bir yaklaşım değil.”

Hedeflerinden de bahseden Ahmet Şan “Bizim birinci amacımız Konya’yı tanıtmak ve gençlerimize sporu sevdirmek ve spor yaptırmak. Genç nesillere hangi takımı tutuyorsun diye sorulduğunda Konyaspor denilmesini istiyoruz. Konyaspor elbet bir gün şampiyon olacak” diyerek iddialı konuştu.