SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka 104 yaşında

Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Karşıyaka, 104 yaşında. Yeşil-kırmızılı kulübün yayınladığı kutlama mesajında, Karşıyaka’nın sadece bir spor kulübü değil bir yaşam biçimi olduğu ifade edildi.

Güncellenme: 15:35, 01/11/2016
Karşıyaka 104 yaşında

“Karşıyaka Mumaresei Bedeniye Kulübü” adıyla Kasım 1912'de, Kadızade Zühtü Işıl, Kadızade Raşit, Süreyya İplikçi, Refik Civelek, Osman Nuri ve Örnekköylü Hüseyin'in bir araya gelmesiyle kurulan Karşıyaka Spor Kulübü, 104. yaşını kutluyor.

Karşıyaka Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinde yer alan kutlama mesajında, yeşil-kırmızılı kulübün bir yaşam biçimi olduğu ifade edildi. Kulübün öncelikli hedefinin, bu kültürü yaşatmak ve camianın tarihine sahip çıkmak olduğu belirtilen mesajda, “Her branştan sporcularımızın da bu tarihin ve kültürün nasıl, ne zor şartlarda günümüze kadar geldiğini, yüzyılı aşmış tarihlerini bilmeleri öncelikli hedeflerimizdendir. Kutsal formamızda taşıdığımız ay-yıldızın, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat kendisi tarafından verildiği bilinciyle mücadele etmeleri, bu emanetin bu kültürün olmazsa olmaz bir parçası olduğu bilincini sporcularımıza, taraftarlarımıza anlatmak ve göstermek bizlerin asli görevidir” ifadeleri yer aldı.

“Gode Cengizlerden Gazcı Erollara, Lemi Yerlilerden Bulut'una, Ekrem'inden Kalaycı Yılmaz'ına ve daha birçok bu kültüre hizmet etmiş yürekleri, yaşanmışları, şimdiye kadar bu camiayı ayakta tutan en büyük etkendir” ifadelerinin kullanıldığı mesajda, “İlk günden bugüne kadar, cumhuriyetin temel değerlerine bağlı, azimli ve ahlaklı nesiller yetiştirme hedefinde olan ve bu hedefte elde ettiği başarıların haklı gururunu yaşayan Karşıyaka Spor Kulübünün 104. yaşı kutlu olsun” denildi.

Altınordu'dan kutlama

İzmir'in bir diğer köklü spor kulübü Altınordu ise Twitter hesabından Karşıyaka Spor Kulübünün 104. yaşını kutladı. Altınordu'nun resmi hesabından paylaşılan mesajda “Ebedi dostumuz, yerinin her zaman Süper Lig olduğuna inandığımız Karşıyaka 104 yaşında, nice yıllara #KafSinKaf” ifadelerine yer verildi.