SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Deniz Ateş Bitnel PFDK’ya sevk edildi!

Deniz Ateş Bitnel PFDK’ya sevk edildi!

Geçen sezonun olay hakemi Deniz Ateş Bitnel, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar sonrasında PFDK'ya sevk edildi.

Spor Toto Süper Lig’in 2015-2016 sezonunda oynanan Galatasaray-Trabzonspor mücadelesinde görev alan ve 4 bordo-mavili oyuncuya gösterdiği kırmızı kartla bir anda ülke gündemine oturan Deniz Ateş Bitnel, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Gösterdiği yönetimle Trabzonspor Kulübü’nün büyük tepkisini çeken, bordo-mavili futbolcu Salih Dursun’un yerden aldığı kırmızı kartı kendisine gösteren Bitnel, “Bana ve Trabzonspor’a çok büyük oyun oynandığını gördüm” açıklamasını yapmıştı.

Bitnel, TFF’den resmi internet sitesinden yapılan şu açıklamayla PFDK’ya sevk edildi;

A Klasman Hakemi DENİZ ATEŞ BİTNEL’in Merkez Hakem Kurulu Talimatı’nın 38/1. maddesinin ihlali nedeniyle 01.11.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

İŞTE BİTNEL’İN PFDK’YA SEVK EDİLMESİNE NEDEN OLAN O SÖZLER

“Ben Galatasaray-Trabzonspor maçında birlikte görev aldığım yardımcıların hiç biriyle daha önce çalışmadım ve benim yardımcılarım sebepsiz yere bu maçtan bir gün önce bir anda değiştirildi. Maç boyunca verdiğim hatalı kararların tamamına yakını yardımcı hakemlerin yönlendirilmeleri sonucu oldu. Bu maç ve diğer yönettiğim maçlarla ilgili hiçbir zaman bir kurum veya kişilerden talimat almadım ancak bu maçın görüntülerini daha sonra izlediğimde bana ve Trabzonspor’a çok büyük oyun oynandığını net bir şekilde gördüm. Kesinlikle bu maçta yan hakemlerin talimat aldığına inanıyorum ve beni günah keçisi yaptılar”

“TFF SAHİP ÇIKMADI”

“Bu zamana kadar beklememin sebebi; merkez hakem komitesi başkanı 1 yıldır benimle birlikte basın toplantısı düzenleyeceğini söylüyor ancak her defasında da beni oyalıyordu. TFF bana hiçbir şekilde sahip çıkmadı, hiçbir şekilde çağrılarıma aramalarıma cevap alamadım. Ta ki; eşim yaşanan olaylar sonucu genel müdür olarak çalıştığı bankadan benim yüzümden çıkarılıp, 6 yaşında ki çocuğum psikolojik tedaviye başlayana kadar. Bu kadar şey üst üste gelince ve her şekilde benden habersiz gelişen bu oyunlar sonucu mağdur olan ben olunca dayanamayıp konuşma kararı aldım. Basın toplantısı düzenleme gibi bir şansım yok daha doğrusu bana bu şansı verecek cesaret kimsede yok!”