SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye'nin en sorunsuz ve belki de en iyi yönetilen kulübü Başakşehir. İstikrarın, planlı çalışmanın ürünü bir proje takımı. Yıllardır üstüne koyarak gitmenin ödülünü bu sezon alacak gibi duruyor. Şampiyon olurlarsa benim için sürpriz olmayacak. Hatta ligi ilk iki içinde bitirmezlerse hayal kırıklığı olur.

Türkiye'nin en iyi yerli kalecisinin güven veriyor olmasının yanında, Yalçın ve Epureanu'dan oluşan taş gibi bir tandeme sahipler. 9 maçta sadece 5 gol yediler ve bu, bir tesadüf değil! Orta sahada Mahmut'un agresifliği ve Emre Belözoğlu'nun takıma kattığı tecrübe ve kaliteyle oynuyorlar. Ligimizin en verimli oyuncusu Visca sağda, 19 yaşındaki müthiş yetenek Cengiz Ünder solda. Dün yine harika bir futbol ortaya koydu, nazar değmesin. Visca'ya yaptığı bir asist var ki, kaçıranlar da muhakkak izlesin. Bir yıldız doğuyor ve adından çok söz ettirecek. Mossoro da Visca gibi verimlilik puanı bakımından en üstte. İleride oynayan pivot santrfor Mehmet Batdal ise hücum zenginliğini arttırıp, arkadaki üçlüye alan açıyor.

Abdullah Avcı, kale, tandem, iki ön libero, kanat oyuncuları ve ileri uç ile çok sağlam bir iskelet kurdu. Cengiz hariç her oyuncu fazlasıyla tecrübeye sahip. Bu da yetmez gibi iş yapacak bir yedek kulübesi de var. Avcı, otomatikleşmiş, herkesin görevinin kesin çizgilerle belirlendiği bir sistem oturttu.

Ligin en çok atıp, en az yiyen takımı olmak, son dört maçta gol yemeyen iyi bir deplasman takımı Akhisar'ı 5 golle yenmek kolay bir iş değil. Tesadüf hiç değil! Başakşehir bu ligin en iyi TAKIM'ı.