SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika haberi: Galatasaray’da Yasin Öztekin kadro dışı

Süper Lig'de Galatasaray'ın 1-0 kazandığı Adanaspor maçında oyundan alınırken agresif tavırlar sergileyen Yasin Öztekin kadro dışı bırakıldı.

Güncellenme: 14:45, 31/10/2016
Son dakika haberi: Galatasaray’da Yasin Öztekin kadro dışı

Galatasaray’da Yasin Öztekin kadro dışı bırakıldı. Adanaspor maçının ikinci yarısında oyundan alınan Öztekin, kulübedeki sinirli hareketleriyle dikkat çekmişti. Kulübe camına yumruk atan başarılı futbolcu, formasını çıkarıp sinirle yere atmıştı.

Bu hareketi kabul edilemez bulan Galatasaray yönetimi, 29 yaşındaki futbolcuyu süresiz kadro dışı bıraktı. Yasin’in ikinci bir karara kadar A2 takımıyla birlikte idmanlara çıkacağı öğrenildi. Yönetim ayrıca oyuncuya bu disiplinsiz davranışından ötürü para cezası verecek.

RIEKERINK AFFETMEDİ

Galatasaray Yönetimi Yasin’e karşı katı bir tutum sergilerken bunun öncelikle Yasin’in formasını yere atması ve hocasına karşı saygısızlık yapmasını affedilmez olarak değerlendirdi. Galatasaray Yönetimi özellikle teknik direktör Riekerink’in her kararında arkasında durduklarını özellikle göstermek için Yasin Öztekin’in A Takımla antrenmanlara bile katılmasını engelleyip, A2 Takımıyla çalışmasına fırsat verilecek. Riekerink’in Yasin ile dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde görüştüğü ve özür dilemesine karşın oyuncusunu affetmediği öğrenildi.

GALATASARAY DA AÇIKLADI

Galatasaray Kulübü, Adanaspor maçında oyundan alındığı sırada tepki gösteren Yasin Öztekin ile ilgili resmi açıklama yaptı.

Galatasaray Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcularımızdan Yasin Öztekin, Adanaspor maçında oyundan çıkarken sergilediği disiplinsiz davranışlar nedeniyle bugünden sonra U21 takımımızla çalışacaktır. Yasin Öztekin’e verilecek maddi ceza ise yönetim kurulu toplantısında belirlenecektir.” denildi.

29 Ekim 2016Yasin Öztekin`in çıldırdığı anlarGalatasaray’da ikinci yarı oyundan alınan Yasin Öztekin yedek kulübesinde çılgına döndü.İlgili Haberi Oku

Yayınlanma Tarihi:13:19,