SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırat Aydınus’a ağır eleştiri: FIRAT KALKANI!

FIFA kokartlı eski hakemlerden Sözcü yazarı Selçuk Dereli, Fenerbahçe - Kardemir Karabükspor maçının hakemi Fırat Aydınus'un yönetimin sert bir dille eleştirdi.

Güncellenme: 08:48, 31/10/2016
Fırat Aydınus’a ağır eleştiri: FIRAT KALKANI!

Fenerbahçe’nin sahasında Kardemir Karabükspor’u 5-0 gibi farklı bir sonuçla yendiği maçın hakemi Fırat Aydınus, kararları ile gündeme oturdu. Kardemir Karabükspor cephesinin büyük tepkisini çeken Fırat Aydınus’a bir eleştiri de FIFA kokartlı eski hakemlerden Sözcü yazarı Selçuk Dereli’den geldi.

30 Ekim 2016Igor Tudor`dan Fırat Aydınus`a tepkiKardemir Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe maçından sonra konuştu.İlgili Haberi Oku

İşte Selçuk Dereli’nin ‘FIRAT KALKANI!’ başlıklı yazısı:

Maçta bir hakem komedisi yaşandı. Fırat Aydınus verdiği ve vermedikleri ile Fenerbahçe-Karabükspor mücadelesinin önüne geçti. Öylesine ilginç kararlar verdi ki, çok tartışılacak. Dengede giden maçın tek kelimeyle ahengini bozdu. Maçın içinde faul vermeyip devam ettirdiği pozisyonun aynısına Karabük ceza alanında penaltı düdüğünü üfledi. Böyle ağır bir karar olur mu? İki oyuncu birbirine temas ediyorlar o kadar. Voleybol oynamıyorlar, temas tabii ki olacak. Mehmet Topal hakemi kandırdı, Fırat Aydınus da bunu yedi. Bu kadar tecrübeye sahip bir hakemin bu düdüğü çalması hayret verici. O zaman bu penaltı ise Adana maçında Podolski'nin ayağına basılan pozisyon yüzde bir milyon penaltı. Ceyhun Gülselam'ın ikinci sarıdan oyundan atılmasında hata yine Fırat'ın. Oyunu kontrolünden kaçırdı ve sertliğe müsaade edince, bu kart göstere göstere geldi. Aklı zaten penaltı pozisyonunda kalmıştı, kısacası dağılmıştı. Zaten maç da bu kırmızı karttan sonra bitti. Direnmeye çalışan bir takıma uydurma bir penaltı verip oyunun kontrolünü kaçırırsan maç da bu hale gelir! Skrtel'in attığı golde de ofsayt şüphesi var. Tüm kritik kararlar bir takımın lehine diğerinin aleyhine olursa insanların akıllarına da başka türlü şeyler gelir. O zaman birileri de çıkar ligin kopma anlarında acaba lige balans ayarı mı veriliyor der ve bunun altında da herkes ezilir.

LİGİN SONU GELMEZ

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'na sesleniyorum. Yönettiği son iki maçta formsuz olan Fırat Aydınus'u bu maça atarsan, o da kafasına göre maçları yönetmeye devam eder. Bu kafa çok yanlış bir kafadır ve bu anlayışla ligin sonu zor gelir. Fenerbahçe bu maçı belki de bu hatalar olmasa da kazanacaktı. Fırat Aydınus bu kararları ile sarı-lacivertlilerin galibiyetine de gölge düşürmüş oldu. Buna hiç gerek yoktu! Sonuç olarak hakem faktörü olmasa çok zevkli bir mücadele izleyecekken, maç bir anda Fenerbahçe için antrenmana döndü. Maçla ilgili yazacak da bir şey kalmadı.