SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Fırat Aydınus açıklaması

Fenerbahçe, Karabükspor maçındaki hakem Fırat Aydınus yönetimi hakkında yapılan eleştiriler için resmi internet sitesinden açıklama yaptı. Sarı-lacivertliler Aydınus'un büyük bir hata yapmadığını ve yapılan yorumların kasıtlı olduğunu beyan etti.

17:13 -
Fenerbahçe’den Fırat Aydınus açıklaması

Spor Toto Süper Lig’de oynanan Fenerbahçe – Karabükspor maçından sonra kararları tartışılan hakem Fırat Aydınus konusunda sarı-lacivertli kulüp sessiz kalmadı.

Yapılan yorumları algı operasyonu şeklinde yorumlayan kulüp, Aydınus’un büyük bir hakem hatası yapmadığını iddia etti. Sarı-lacivertliler, aleyhlerine yürütüldüğü iddia edilen algı operasyonuna karşı MHK ve TFF’yi de göreve çağırdı.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması:

Dün oynanan Fenerbahçe – Kardemir Karabükspor karşılaşmasının ardından, özellikle yazılı ve görsel basında, müsabakanın hakemi Fırat Aydınus'un yönetimiyle ilgili, son derece taraflı ve algı dizaynına yönelik bir takım yorumlar ve karşılaştırmalar yer almaktadır. Yapılan bütün yorumların ön kabulü, müsabaka hakeminin oyun kurallarını uyguladığı, majör hata yapmadığı yönünde ise de  yorumların devamında müsabaka hakeminin müsabakanın sonucuna tesir eden bir yönetim gösterdiği şeklinde önceki kabul ile taban tabana zıt bir sonuç yorum şeklinin benimsendiği görülmektedir.

31 Ekim 2016Fırat Aydınus`un Fenerbahçe – Karabükspor maçındaki notuFenerbahçe – Karabükspor maçında verdiği kararlarla tartışma yaratan Fırat Aydınus’a yüksek gözlemci notu verildi.İlgili Haberi Oku

Taraflı hakem yönetimlerinden ötürü tarihte bir ilk olarak son lig maçında şampiyonluklar kaybeden, kötü hakem yönetimlerinden en çok nasibini almış kulüplerden biri olarak, dün 5-0 kazanmış olduğumuz karşılaşmayla ilgili yapılan hakem yorumları son derece maksatlı ve sıra dışıdır. Tarafsız yorumlara saygımız sonsuzdur. Ancak bu yorum sahiplerinin büyük bölümünün, Fenerbahçe futbol takımının lig şampiyonluğu yarışına dönmesinden rahatsız olduğu anlaşılmaktadır. Bu yorumcuların bir bölümünün ise Fenerbahçe'nin lig şampiyonluğu yarışında olmaması ile mevcut yönetimin değişeceği beklentisinde olanlardan oluştuğu görülmektedir. Nihayet bir bölüm yorum sahipleri ise ezeli Fenerbahçe düşmanlığı yapanlardır.

Yıllardır sahamızda ve deplasmanda oynadığımız karşılaşmalarda, aleyhimizde gelişen hakem yönetimleri tüm futbol kamuoyunun hafızalarındayken, iyi bir oyun, haklı bir penaltı ve 5 golle kazandığımız bir maç henüz bitmemişken başlayan algı yönetimlerinin, bundan sonraki haftaların hakem atamaları ve hakem yönetimleri hususunda TFF, MHK ve hakemleri psikolojik baskı altına alma hedefi taşıdığına inanmaktayız. TFF, MHK ve hakemlerimizin, bu oyunu göreceğine ve bu art niyetli kesimlerin psikolojik baskısına boyun eğmeyeceklerine inanıyoruz.

31 Ekim 2016Bir tek Erman Toroğlu penaltı dedi!Konya deplasmanından sonra zirveden uzaklaşmamak için Karabük maçını da kazanmak zorunda olan Fenerbahçe tartışmalı bir penaltı ile öne geçince farklı galibiyete gölge düştü.İlgili Haberi Oku

Bahse konu şahısların, kamuoyunu yalanlarla aldatan argümanlarının yeni manipülatif dayanakları ise, “Fenerbahçe'nin yarışta tutulmak istenmesi” gibi akli melekeleri yerinde olan birinin asla kullanmayacağı bir metafordur. Hayal ve fantezi gücü geniş olan bu kişiler, aslında bu şekilde Fenerbahçe'yi durdurmak istemektedirler. Maksatlı yorumlarının, ahlak ve namus yükümlülüğünün altında ezilecek bu insanların bahse konu yorumları,  Fenerbahçe'nin muhtemel başarılarını engelleme, Fenerbahçe'yi yarış dışına itme amacı taşımaktadır.

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın yükselişe geçmesinden rahatsızlık duyan ve söz konusu Fenerbahçe olduğunda terbiye sınırlarını her defasında zorlayan bazı yorumcuların, Fenerbahçe kazandığında yaşadıkları hezeyanın bu haftaki kurbanı, Fırat Aydınus'un futbol kurallarına uygun verdiği kararlar olmuştur. Bunun en temel sebebi ise, Fenerbahçe'nin maçı kazanmış olmasıdır. Oyun kurallarının uygulanmasını değil, uygulanmamasını sorun etmesi gereken bu kişilerin kimler olduğu bu vesile ile tüm kamuoyu tarafından da görülmüştür.

30 Ekim 2016Ahmet Çakar: Fırat Aydınus penaltıyı yarattıFırat Aydınus’un Fenerbahçe-Karabükspor maçında ev sahibi takım lehine verdiği kararlar eski hakem Ahmet Çakar’ın dikkatini çekti.İlgili Haberi Oku

Tekrar belirtmek isteriz ki, gerek yüce devletimizin ilgili makamları, gerekse RTÜK ve adli makamların yapması gereken, eleştiri sınırlarını aşan her türlü yayına gerekli müdahaleyi maddi ve manevi bir biçimde yapması, toplumun şiddet katsayısını arttıran her türlü yayının derhal yayından kaldırılmasıdır. TFF, MHK ve Türk hakemlerinden beklentimiz kulübümüz üzerinde yapılan bu algı operasyonuna karşı direnmeleri, oyun kurallarını korkusuzca uygulamaları, art niyetli yorumcuları tatmin etmek adına kuralları uygulamaktan, doğru bildikleri yoldan yürümekten asla vazgeçmemeleridir.

31 Ekim 2016Fırat Aydınus`a ağır eleştiri: FIRAT KALKANI!FIFA kokartlı eski hakemlerden Sözcü yazarı Selçuk Dereli, Fenerbahçe – Kardemir Karabükspor maçının hakemi Fırat Aydınus’un yönetimin sert bir dille eleştirdi.İlgili Haberi Oku

Son güncelleme: 17:40 31.10.2016