SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Karabükspor maçında penaltı yorumu

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, ilk yarıda Fenerbahçe lehine çalınan ve çok tartışma götüren penaltı kararı hakkında yorum yapmaktan çekindi.

21:15 -
Rıdvan Dilmen’den Karabükspor maçında penaltı yorumu

Penaltı kararını yorumlamada çekinceli davranan Dilmen, “Bazen burada yorumluyoruz eve gidince yanlışımızı görüyoruz. Kritik bir pozisyon. Görüntüler geldikten sonra yorumlarız.” diye konuştu.

Dilmen maç sonunda şu açıklamayı yaptı:

“Hakem 1 dakika uzattı çünkü 5’ten sonra maç bitti. 5 olduktan sonra Fener de bıraktı. Fenerbahçe’nin gol coşkusu azaldı. Manchester maçı erken başladı. Maç devrede bitti. Bir gol ve kırmızı karttan sonra maç bitti. Oyun ortadaydı.”

HERKES HADDİNİ BİLECEK

“Penaltı kararından sonra oyun değişti. Ceyhun 3. faulden sonra atılıyor. 1-0’ın hesabını yaparken Tudor 2-0 oldu. Fenerbahçe’de antrenör de Manchester maçını düşünmeye başladı. Geniş alan olmasına rağmen Emenike’yi sokmadı ve Moussa Sow’u hazırlayayım diye düşündü. Tam bir antrenmana döndü maç. Mehmet Topal’ı da erken çıkardı.”

“Futbol böyle bir oyun. Çok fazla kahramanlığa soyunmayacaksınız. Herkes haddini bilecek. İkinci yarı 10 kişi oynuyorsunuz, sol bek oyuncusu sol açık oynuyor Karabük’te. Karşısında da Lens var. Volkan Şen etkili oynadı. Maçın kırılma anları penaltı ve kırmızı kart. İlk yarının son dakikasındaki gol işi bitirdi. Sahanın en iyi oyuncusu olarak Şener’i görüyorum.”

Son güncelleme: 21:28 30.10.2016