SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hakemler Advocaat’ı maç başlamadan çıldırttı

Hakemler Advocaat’ı maç başlamadan çıldırttı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, ev sahibi olmalarına rağmen hakem tarafından deplasman forması giymeye zorlandıklarını söyleyerek, "Çok sinirliyom" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, kendi evlerinde oynamalarına rağmen Karabükspor maçında deplasman forması giymek zorunda kaldıklarını açıkladı. Hollandalı hoca, bu kararı hakemlerin vermesine tepki gösterdi.

Fenerbahçe Spor Toto Süper Lig’in 9. haftasında kendi evinde Karabükspor’u ağırlıyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat bu kritik karşılaşma öncesi yayıncı kuruluşa açıklama yaparken, hakemlerin forma kararıyla ilgili tepkisini dile getirdi.

Karabükspor maçı ile ilgili teknik değerlendirmesinde, “Önemli bir maç, iyi bir takımla oynayacağız. Karabük’ün birkaç maçını izledim. Çok agresif bir takımla mücadele edeceğiz” yorumunu yaptı.

Kendi taraftarları önünde oynamalarına rağmen, deplasman forması giymek zorunda bırakıldıklarını da ifade eden Advocaat tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Çok sinirliyim. Hakemlere saygı duyarım. Ama burada, Türkiye’de bizim hangi forma giyeceğimize hakem karar veriyor.