SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Engelli sandalyesi ile Cumhuriyet için yarıştı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Cumhuriyet Koşusu Seka Park alanında 5 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Engelli bir vatandaş ise tekerlekli sandalyesi ile yarışa katıldı.

Güncellenme: 15:18, 30/10/2016
Engelli sandalyesi ile Cumhuriyet için yarıştı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Cumhuriyet Koşusu, 10 kilometre koşusu, 3 kilometre Halk koşusu ve 1 kilometre Çocuk Maratonu olmak üzere üç kategoride gerçekleştirildi. 10 kilometre koşusuna 1000, 3 kilometre halk koşusuna 2 bin ve 1 kilometre Çocuk Maratonu'na 2 bin kişi katıldı. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir adına düzenlenen koşuya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından startı verilen yarışlar, Seka Park alanında son buldu. 4. Cumhuriyet Koşusu Halk koşusunda erkeklerde, Sinan Tatlı birinci, Berke Ertaş ikinci, Kamuran Özen üçüncü oldu. Kadınlarda ise Bensu Bozdağ birinci, Rabia Şahin ikinci, Gizem Akkuş üçüncü oldu. 10 kilometre yarışlarında erkeklerde, Olivier Irabaruta birinci, Serkan Kaya ikinci, Geteya Gelaw üçüncü oldu. Bayanlarda, Esma Aydemir birinci, Sebahat Akpınar ikinci, Fadime Çelik üçüncü oldu. Yarışlarda dereceye giren sporculara ödüllerini protokol üyelerini takdim etti.

Engelli sporcu Yavuz Acar da tekerlekli sandalye ile 10 kilometre yarışına katıldı. Engelli sporcunun azmi ayakta alkışlandı.