SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Divan Kurulu’na yüklendi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında üyelere seslendi. Sert ifadelerle Divan Kurulu'na yüklenen Orman, Galatasaray ve Fenerbahçe'den örnek gösterdi.

Güncellenme: 15:25, 30/10/2016
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Divan Kurulu’na yüklendi

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında konuşan Başkan Fikret Orman, oldukça sert eleştirilerde bulundu. Beşiktaş camiasının içeride kavga etmemesi gerektiğini vurgulayan Fikret Orman, kulübün borcu ile ilgili yapılanların kimseye fayda sağlamadığını söyledi.

30 Ekim 2016Atiba Süper Lig`in zirvesindeAtiba Hutchinson, Süper Lig'de çıktığı 7 maçta yüzde 95'lik başarılı pas yüzdesi tutturarak bu alanda lihin en başarılı ismi oldu. İlgili Haberi Oku

Konuşmasında Galatasaray ve Fenerbahçe’den örnek gösteren Fikret Orman, sarı-kırmızılı ekibe üstü kapalı göndermede bulundu. İşte Fikret Orman’ın açıklamaları:

“Geçen hafta başka güzide kulüplerimizin kurulları vardı. Birinin olağanüstü genel kurul, birinin de divan kurulu. ‘Bizim 1,5 milyar borcumuz var, yolun sonuna geldik. Mallarımız ipotekli, bunları satmak zorundayız. Bunları satmazsak oyuncularımıza paralarını ödeyemeyiz’ denildi. Stadını o ya da bu şekilde yaptılar. Rencide olmasınlar diye başka bir şey söylemek istemiyorum. Sponsorluklarını tamamlamışlar. Takımları Avrupa kupalarına gidebilmiş. Şampiyonalar Ligi’ne gidip gelir elde etmişler. Basket takımlarının ellerinde bir kadro var. Bir nebze geri gidip bizim geldiğimiz güne gidelim. Bir stadımız var mıydı? İzni var mıydı? İzni olmadığı gibi stat yok. 3 misli kendiliğinden fazla bütçeyle oynayan rakipleri var. 330 milyon Dolar borcu var. Ortada bir takımız var mı? 4 ve 5.'liğe oynuyor. Piyasa itibarı var mı? Avrupa'ya gidebiliyor mu? Biz bir kişiye ‘Bizim malımızı satalım’ dedik mi? Kimseden bir kuruş mu istedik? Böyle bir durum Beşiktaş'ta gördünüz mü? Geldiğimiz gün ile şu an ki piyasa itibarını kontrol eder misiniz? 3 sene göçebe kuşu gibi dışarılarda oynadık. O kurullarda bunlar konuşulmadı. Fenerbahçe, ‘370 milyon borcumuz var’ dedi? Kimse bir şey dedi mi?”

30 Ekim 2016Fikret Orman: FETÖ´ye en az bulaşmış camia Beşiktaş`tırBeşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman çarpıcı açıklamalarda bulundu.İlgili Haberi Oku

“KISKANILACAK BİR KULÜBÜZ”

Beşiktaş'ı yönetenlerin haysiyetli ve onurlu insanlar olduğunu belirten Orman, “Denetleme kurulu başkanı ve üyeleri buradadır. Denetleme kurulu bir tek bizimle muhataptır. Uluslararası denetim şirketi burayı denetlemektedir. Yeminli mali müşavir ve SPK uzmanları denetliyor ve bir de basınımız var. Bunların olduğu yerde biz yalan mı beyan ediyoruz? Sizi kandırdık mı? Bugüne kadar ne yaptık? Siz rencide ettiğimiz bir şey gördünüz mü? Dışarıda Beşiktaş'ın Süleyman abi gibi yönetildiği konuşulmuyor mu? Biz burada stat yaptık. Burada amele gibi çalıştım. Konteynerlerde oturdum. Beşiktaş'ın futbol ve basketbol takımı her şeyiyle şahlanmış gidiyor. Kıskanılacak bir kulübüz. Nazarları da görüyorsunuz” dedi.

Siyah-beyazlı kulübün Başkanı Orman, “Galatasaray Kulübü 1,5 milyar TL ile yolun sonuna gidiyor. Biz 2,5 milyar TL ile güllük gülistanlığız. Böyle bir şey olur mu? Biz 100 milyon Dolar sadece faiz ödedik. Bu stat kendi kendiliğinden mi yapıldı? Her milimetresinde alın teri var. Bazıları ‘Başkan bizle ilgilenmiyor’ diye kızıyor. Ben çocuklarımla ilgilenemiyorum. Sadece ağustos ayında 65 bin km uçakla seyahat etmişim. Biz yalancı mıyız? Bunu hak edecek ne yaptık” ifadelerini kullandı.

30 Ekim 2016Beşiktaş`ın borcu açıklandıBeşiktaş’ın borcunun 1 milyar 524 bin TL olduğu açıklandı. İlgili Haberi Oku

“BEŞİKTAŞ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KULÜBÜ”

Beşiktaş'ta insanların çok mutlu, yollarda dimdik durduğunu vurgulayan Orman, “Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük kulübü. Biz niye kavga edelim? Neden, ne gerek var? Beşiktaş'ın borcunu yüksek göstermek kime ne fayda sağlayacak? Yatırımlar yavaş yavaş bitti ama durmak yok, devam edeceğiz. İlk defa 2003 senesinden itibaren kar edilmeye başlanacak. Ya malını satacaksın, diğer kulübün yaptığı gibi borcunu ödeyeceksin, ya sermaye artırımına gideceksin ya da kar edeceksin” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Size soruyorum. Beşiktaş'ın parası transferlerle çarçur ediliyordu. Bir senede Beşiktaş'ın tarihinde sattığı oyuncu kadar oyuncu geliri elde ettik. Böyle bir şey duyuyor musunuz? İsmimiz cimriye çıktı. Ne yapmamızı istiyorsunuz?” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:04,