SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında kendi evinde Akhisar Belediyespor'u 5-1 yenerek liderliğini koruyan Medipol Başakşehir’de teknik direktör Abdullah Avcı karşılaşmayı değerlendirdi.

Avcı, “İlk yarıda etkili bir oyun ortaya koyduk. İkinci yarının başında gol gelmesi ve skorun 5-1 olması oyununun düşmesine neden oldu. Biz teknik adamlar oyunun temposunu yükseltmek istesek de düşüyor. Bazen de düşmesi gerekiyor. Cuma günü akşam da bir maç oynayacağız. Bazen yıpranmadan çıkmak çok önemli. Ligin en çok gol atan takımıyız. En az gol yiyen takımıyız. Bugün itibariyle lideriz. Bu bizi mutlu ediyor. Hakemlere her zaman saygı gösteriyoruz. Durum 5-1 de olsa bu kadar küçük bir şeyden sarı kart görmememiz gerekiyordu. Oyuncumuz cezalı duruma düştü. Bu duruma üzüldük ama her şeyde bir hayır vardır. Oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

CENGİZ’E ÖVGÜ

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Avrupa'da 20 yaş altında sonucu etki eden 10 oyuncudan bir tanesinin Cengiz'in olması kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “O grubun içinde yurt dışında oynayan Enes Ünal da var. Hem kendi gelişimi anlamında hem de bizim takımımıza katkısı anlamında Türk futboluna katkısı anlamında çok önemli. Bu durum yeterli değildir. Daha da gelişerek devam edecek” dedi.