SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin en başarılı tenisçilerinden olan Marsel İlhan artık Galatasaray forması ve arması ile mücadele edecek. Yönetim kurulu üyesi ve tenis şubesi sorumlusu Ural Aküzüm tenis sporunun gelişmesi için Galatasaray markasının çok önemli olduğuna değinerek “Tenis Galatasaray’ın kimliğine çok uygun bir spor. Galatasaraylılar ve tüm camiamızdan tenise büyük bir ilgi vardı. Büyük kulüpler arasında ilk tenis şubesini kurduk. Taçspor’u da bünyemize katmıştık. Türk tenisine hizmet etmek ve uluslararası arenada yer almak istiyoruz. Başkanımız Dursun Özbek de eski bir tenis oyuncusu ve tenis sever olarak önümüzü açtı” dedi.

29 Ekim 2016Galatasaray`a Adana`da kebap ziyafetiSpor Toto Süper Lig’de Adanaspor ile karşılaşacak olan Galatasaraylı futbolcular, kampa girdikleri otelde dün akşam kebap ziyafeti çekti.İlgili Haberi Oku

Aküzüm “Galatasaray’ın kültüründe transfer değil yeni yetenekleri spora kazandırmak vardır. Marsel İlhan bu yönde genç nesillere örnek olabilecek çok başarılı bir tenisçi kardeşimiz. Bugün Cumhuriyet Bayramında bu imza çok anlamlı oldu. Galatasaray ailesine hoş geldin demek istiyorum” şeklinde konuştu ve sözleşme imzalandı.

Marsel İlhan da kendisinin çocuk yaşlarda yetiştiği Taçspor tesislerinde yüzlerce genç tenis oyuncusunun yetişmekte olduğunu söyledi. Marsel “Galatasaray gibi büyük bir kurumun parçası olmak benim için çok önemli, artık daha çok çalışacağız. Yeni nesil tenisçilerin yetişmesine de Galatasaray Taçspor bünyesinde katkı sağlayacağım” şeklinde konuştu. Marsel İlhan GSTV ile röportaj yaptı ve Galatasaray formasıyla poz verdi.

29 Ekim 2016Galatasaray`da 6 futbolcu devre arasında yolcuİlgili Haberi Oku

MARSEL İLHAN KİMDİR?

Marsel İlhan 1987 doğumlu Türk milli tenisçi. Türkiye çapında sıralamada 1 numarada yer alan Marsel ATP dünya sıralamasında 77. sıradan ilk 100’e giren ilk Türk tenisçi ünvanına sahip oldu. Tüm Grand Slamlerde tur atlayan ilk Türk tenisçi. 4 ATP şampiyonluğu, toplam 12 finali var.

Son güncelleme: 14:33 29.10.2016