SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kazandığı madalyayı Cumhuriyet’e armağan etti

Dünya Masterlar Atletizm Şampiyonası'nda altın madalyaya uzanan Hasan Kasap, kazandığı madalyayı Cumhuriyet'e armağan ettiğini söyledi.

Güncellenme: 16:06, 29/10/2016
Kazandığı madalyayı Cumhuriyet’e armağan etti

Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun organizasyonuyla 26 Ekim’de Avustralya’nın Pert kentinde başlayan ve 6 Kasım’da sona erecek Dünya Masterlar Atletizm Şampiyonası’nın 3 adım atlama 60 yaş grubunda Hasan Kasap altın madalya kazandı. 92 ülkeden 35 yaş üzerinde 4 bin 36 sporcunun katıldığı yarışmalarda KKTC’de yaşayan emekli beden eğitimi öğretmeni ve eski milli atlet Hasan Kasap, 11.04 atlayarak birinci oldu.

29 Ekim 2016Barcelona`dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için kutlamaBarcelona'nın resmi Türkiye twitter hesabından Arda Turan'ın da yer aldığı anlamlı bir 29 Ekim videosu yayınladı. Yayınlanan mesajda, “FC Barcelona olarak Türkiye'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlarız” denildi.İlgili Haberi Oku

Üç adım atlamada 12 ülkeden 45 atleti geride bırakan Kasap, İstiklal Marşı’nı söyleterek Türkiye’ye gurur yaşattı Almanya’dan Walter Wofram ile ikincilik, Fin Artola Ari ise üçüncülülük elde etti. Türk bayrağını göndere çektirmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Hasan Kasap, “Bugün çifte bayram yaşıyorum ve dünya şampiyonasında kazandığım altın madalyayı Cumhuriyetimize armağan ediyorum. Ulu Önder Atatürk olmasaydı bugünleri görmemiz mümkün değildi” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:05,