SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Bursaspor, Atiker Konyaspor’u 2-0 ile geçerken, lig ve kupada üst üste üçüncü galibiyetini aldı. Maç sonunda yeşil beyazlı futbolcular, taraftarlarla birlikte sevinç yaşadı.

HAMZAOĞLU: FUTBOLUN GÜZELLİKLERİNİ SUNDUK

Bursaspor Teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Cumhuriyet Bayramı’nın 93 yılını kutlayarak başladığı konuşmasında, şunları söyledi:

“Zor maç olacak diye düşünüyorduk, öyle de oldu. Konya kolay bir rakip değildi. İlk yarı oyun bizim kontrolümüzde oynansa da Konya’nın etkili pasları ve orta alan hakimiyetine şahit olduk. İstediğimiz gibi oynayıp bu sezonun en iyi futbolunu oynadık. Takım bütünlüğünü koruyup savunma ve hücum yaptık. Birlikte hareket ettikleri için futbolun güzelliklerini sundukları teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hamzaoğlu, şöyle devam etti:

“Elimde sihirli değnek var diyemem. Oyuncularımızda bizde çalışıyoruz. Başarının mutluluk getirdiğine değil, çalışmanın mutluluk getirdiğine inanıyoruz. Ben ve arkadaşlarım onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Onlar sahada baskısız bu işi yapsınlar diye. Bunu yapınca başarı geliyor. Rahat ortam, rahat oyun, hata yapmaktan korkmayınca sorumluluk alıyorlar. Kubilay yetenekli oyuncu. Gol atması önemli değil. Önünde alması gereken çok yol var. Eksiklerini tamamlayıp gidiyor. Türk futbolu iyi santrfor kazanacak. Bunu sahiplenmek bizden önce oynatan hocalara haksızlık olur. Vakıfköy’deki hocaların başarılarını engellemek olur. Altyapıdaki bütün hocalarımızı, kazandırdıkları oyuncular nedeniyle tebrik ediyorum.”

“MERT KENDİSİNİ ZORLADI”

“Mert’ ilk yarı kendisini zorladı. Ters top atmaya çalışınca kasıkta zorlanma oldu. Zaiyat vermeden savaş kazanılmıyor. Bu gün sahada kim varsa arkadaşını aratmayacağına inanıyorum. Bu da bizi başarıya götürüyor. Sivok alt adelesinde sıkıntı var. 2-6 hafta sürecek bir sakatlık. Del Valle’de sorun yok. Bilal konusunu her hafta söylemek istemiyorum. Gerçek taraftarlar hafta arasında onlara tepkiyi gösterdi. Onlar bizi desteklemeye devam etsinler bizde onları mutlu etmeye devam edeceğiz. Bu gün kaybetmiş olsak ta aynı kararlılıkta devam edecektik. Yolumuzdan dönmek yok.”

Yayınlanma Tarihi:19:13,