SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bitmeyen rotasyon

Beşiktaş, zorlu fikstürü öncesinde Gençlerbirliği deplasmanından kayıpsız dönmek istiyordu. Kasım ayı içinde Napoli, Trabzonspor, Adana (d), Benfica, Başakşehir gibi zorlu randevuların yanında, takımın maç oynama ritmini bozabilecek milli ara da bulunuyor.

Caner Erkin'in geçirdiği ağır sakatlık, Şenol Güneş'i daha temkinli olmaya itmiş. Üç gün sonraki Napoli maçı düşünülünce, kadronun kilit orta saha oyuncuları Atiba, Gökhan İnler ve Oğuzhan 18'de yoktu. Kadroya bakınca defans dörtlüsü yerli yerindeydi. Orta sahada Atiba yerine Necip oynarken, Adriano geriye geçmiş, solda Olcay forma giymişti. Aboubakar yerine ise Cenk 11'deydi. Kadro rotasyonu say say bitmedi. Üstüne forvet hattının uzağında oynatılan bir Talisca ile maç başladı.

Zaten sıkıntılı olan orta sahada sinyal Necip'ten geldi. Baldırını tutan genç oyuncu çıktı. Yapılan değişiklikle haftalardır kapı gibi duran geri dörtlünün bozulması çok anlamsızdı. Rhodolfo'nun oyuna girmesi zaten takımın oturmamış taşlarını yerinden çıkardı. Klasik deplasman maçı görünümünde giden maçta bariz hata, beklenmeyen yerden geldi. Bir pozisyon önce ceza sahasında alacağı topa dışarda kafa vuran Fabri, ikincisinde daha ileride aynı denemede Rhodolfo ile çarpışınca Gençlerbirliği'nin golü geldi.

Bozuk olan orta saha akorduna defans da eşlik etti. Yapılan cılız ataklara Quaresma'nın her duran topu kullanma hevesi de eklenince, Beşiktaş ilk yarıda rakibine karşılık veremedi. İkinci yarıya hırslı başlayan Kartal, ‘Sarı kafalar' işbirliğinde golü erken buldu. Tosic'in stopere geri dönmesi defansı toparlayınca, Cenk'e rağmen (!) zaten iş gol atmaya kalmıştı. Aboubakar ve Beşiktaş forvetlerine kaleci Hopf tek başına direndi. Bu hovardalık ancak 1 puana yetti.

Yazarın Diğer Yazıları