SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Novillo’ya son bir şans daha

Türkiye 1'inci Ligi ekibi Manisaspor'un gönderileceğini bildirdiği Novillo için yönetim, bugün yaptığı açıklamada Fransız futbolcunun siyah-beyazlı takımda kaldığını açıklandı.

Güncellenme: 14:31, 28/10/2016
Novillo’ya son bir şans daha

Haftalardır, “Gönderilecek, gönderiliyor, gönderildi” söylentilerinin hedefinde yer alan Fransız futbolcu Novillo için dün Manisaspor’dan, “Sözleşmesi feshedilecek” açıklaması yapıldı. Kulüp Başkanı Abdullah Mergen, parasını alamadığı için disiplinsiz davranışlarda bulunduğu öne sürülen golcü oyuncuyla yolların ayrılacağını söylerken devreye giren teknik direktör Sait Karafırtınalar, Novillo’ya bir şans daha verilmesini istedi.

Fransız futbolcunun mukavelesi feshedilse bile parasını alacağını belirten Sait Karafırtınalar, “Olaya olumlu tarafından bakalım. İyi bir Novillo bu takıma çok şey katar. En azından devre arasına kadar takımda kalsın. Antrenmanlara çıksın, formayı hak ederse çıkar oynar” dedi. Sait Karafırtınalar’ın önerisine sıcak yaklaşan Başkan Mergen’in devre arasına kadar bekleme kararı aldığı belirtildi.

Öte yandan pazar günü evinde Sivasspor’la karşılaşacak siyah beyazlı ekip, bugün bir antrenman yaptı. Siyah beyazlı takımda hasta olan Ümit ve sakatlığı süren Konda dışında eksik bulunmadığı bildirildi.