SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Montajlı fotoğrafları gerçek sandılar

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın 1,93 boyundaki yeni transferi Sandrine Gruda'nın dün İstanbul'a gelmesinden sonra 2015 yılında 1,70 boyundaki Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande ile çekilen 'montajlı' fotoğraflar gerçek sanılarak 'inanılmaz kare' başlıklı haberler yapıldı. Ancak gerçek hiç de görüldüğü gibi değil.

Güncellenme: 11:05, 28/10/2016
Montajlı fotoğrafları gerçek sandılar

Fenerbahçe’nin yeni transferi Sandrine Gruda dün İstanbul’a geldi. Fransız basketbolcunun İstanbul’a gelmesinden sonra basında çıkan “Hollande ile Gruda’nın inanılmaz boy farkı” başlıklı haberler herkesi şoke etti.

Ancak işin içinde farklı bir durum vardı.

2015 yılı Haziran ayında 1,70 boyundaki Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande’ın şimdi Fenerbahçe’ye transfer olan 1,93 boyundaki Sandrine Gruda’ya ödül takarken çekilen fotoğrafları bazı internet siteleri tarafından üzerinde oynanarak ‘viral’ haberler yapıldı. Üzerinde oynanan fotoğraflarda Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande’ın boyu biraz daha kısa gösterilerek espri konusu yapıldı.

Fransız basketbolcu Sandrine Gruda’nın Fenerbahçe için dün İstanbul’a gelmesinden sonra da 2015 yılı Haziran ayında çekilen bu kareler ‘gerçek sanılarak’ haberler yapıldı.

Fotoğrafın orjinal hali

orjimnn

Fotoğrafın montajlı hali

montass