SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lionel Messi’den Fatih Terim’e mesaj: Umarım Arda Turan…

Barcelona'nın dünyaca ünlü Arjantinli yıldızı Lionel Messi çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Arjantinli yıldız, takım arkadaşı Arda Turan hakkındaki düşüncelerini de söyleyen Türkiye Futbol Direktörü Fatit Terim''e adeta mesaj gönderdi.
İşte Lionel Messi'nin Arda Turan sözleri:
Arda çok önemli bir oyuncu. Hepimiz onun çok özel bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Zaten bu yüzden de kulüp onu transfer etti.
6 ay futbol oynamadığı dönem, onun için gerçekten çok zordu. Ancak bu dönemi çabuk atlattığını düşünüyorum.
Barcelona, özel bir oyuncu olduğu için Arda'yı transfer etti. Artık onun, takımın önemli bir parçası haline geldiğini düşünüyorum.
Atletico Madrid'de başardıklarını burada daha üst seviyeye çıkartacaktır. Bu sezona çok iyi başladı, hem goller atıyor hem de asist yapıyor.
Bu kadar çok maç yapan bir takımın, onun gibi bir oyuncuya sahip olması çok önemli. Bazen benim, bazen Neymar'ın, bazen de Rakitic ve Iniesta'nın yerinde oynuyor.
Bu, herkesin yapabileceği bir şey değil. Onun Iniesta'nın yerini alacağı ya da onun gibi olacağı görüşüne katılmıyorum. Her oyuncunun stili farklıdır.
Arda'yı da diğer oyunculardan ayıran özellikler var. Oyun görüşü ve tekniği yüksek bir isim. Bize kupalar kazanma yolunda büyük yardımları olacaktır.
Onun neden milli takıma alınmadığını bilmiyorum. Tek söyleyeceğim; umarım Arda Turan yeniden ülkesi için oynama şansı bulur. (Fanatik)