SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kupada unutulmayacak maç!

Kupada unutulmayacak maç!

Beşiktaş, Ankara’da Gençlerbirliği’ne konuk olacak. Ligde mağlubiyeti olmayan siyah beyazlılar, Ankara’dan da 3 puan ile dönmek istiyor. Caner Erkin’in sakatlığı Kartal’ı derinden de etkilemiş olsa Şenol Güneş alternatifleri oluşturdu.

Ankara temsilcisi ise İbrahim Üzülmez ile birlikte ivme yakaladı. Beşiktaş’ı konuk edecek olan Gençlerbirliği’nde ise hedef mutlak galibiyet. İki takım arasında bu zamana kadar çok ilginç maçlar yaşandı. Özellikle 2003 yılında oynanan kupa çeyrek finali herkesin dün gibi aklında.

basliksiz-1

Tam da maçı anlatan Ömer Üründül’ün dediği gibi ‘İnanılmaz maç oldu.’ İnönü’de oynanan maçta Gençlerbirliği’nin 2-0 öne geçmesi tam bir şok etkisi yaratmıştı. Beşiktaş’ın maçı bırakmaması, İlhan Mansız’ın arka arkaya attığı 2 gol ile mücadelede durum 2-2’ye gelmişti. Herkes Beşiktaş’ın bu gazla öne geçeceğini düşünürken bir şok daha yaşandı.

Beşiktaş’ın attığı ikinci golün üzerinden yalnız 1 dakika geçmişti ki Gençlerbirliği’nin üçüncü golü geldi. Gençlerbirliği’ne cevabı 2 golü atan isim İlhan Mansız verdi. Mansız attığı 3.golle hem hattrick yaptı, hem de maçı uzatmalara götürdü.

basliksiz-1

UZATMALARDA GENÇLERBİRLİĞİ GÜLDÜ

Kupanın o dönemki formatına göre uzatmalarda altın gol uygulaması uygulanıyordu. Gençlerbirliği uzatmalarda attığı gol ile Beşiktaş’ı eledi ve taraflı tarafsız herkesin takdirini topladı.