SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Karşıyaka’da Tolungüç Okan’ı yeniden yarattı

Karşıyaka’da Tolungüç Okan’ı yeniden yarattı

Spor Toto 2'nci Ligi Kırmızı Grup'ta liderlik kovalayan Karşıyaka'da bu sezon sergilediği performansla alkışlanan gurbetçi Okan Şahingöz, teknik direktör Soner Tolungüç'ün çabasıyla 8 kilo vermesinin karşılığını aldı.

Karşıyaka’nın 2014 yazında Hollanda’dan transfer ettiği Okan ilk sezonunu ağırlıklı olarak U21 takımında geçirdi. Geçen sezon ligde 4, kupada ise 6 karşılaşmada görev yaptıktan sonra ara transferde Tarsus İdmanyurdu’na kiralanan genç futbolcu, yalnızca 2 maçta şans bulurken sezon bitiminde kilo almış ve formunu kaybetmiş olarak yuvaya döndü.

Soner Tolungüç’ün sezon başında yakın markaj alıp özel olarak ilgilendiği 22 yaşındaki Okan, sıkı bir programla 8 kilo verdi. Okan’a adeta nefes aldırmayan ve yaptığı her hatadan sonra gerektiğinde sert bir dille uyaran Soner Tolungüç, sonunda futbolcusunun istediği seviyeye gelmesini sağladı.

Bu sezon ilk 8 maçın 6’sında görev yapan gurbetçi futbolcu, Tuzlaspor ve Aydınspor 1923 randevularında ağları sarstı. Yönetim, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Okan Şahingöz’le sezon bitmeden yeniden masaya oturup anlaşmayı planladıklarını belirttiler.