SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’da Tolungüç Okan’ı yeniden yarattı

Spor Toto 2'nci Ligi Kırmızı Grup'ta liderlik kovalayan Karşıyaka'da bu sezon sergilediği performansla alkışlanan gurbetçi Okan Şahingöz, teknik direktör Soner Tolungüç'ün çabasıyla 8 kilo vermesinin karşılığını aldı.

Güncellenme: 11:48, 28/10/2016
Karşıyaka’da Tolungüç Okan’ı yeniden yarattı

Karşıyaka’nın 2014 yazında Hollanda’dan transfer ettiği Okan ilk sezonunu ağırlıklı olarak U21 takımında geçirdi. Geçen sezon ligde 4, kupada ise 6 karşılaşmada görev yaptıktan sonra ara transferde Tarsus İdmanyurdu’na kiralanan genç futbolcu, yalnızca 2 maçta şans bulurken sezon bitiminde kilo almış ve formunu kaybetmiş olarak yuvaya döndü.

Soner Tolungüç’ün sezon başında yakın markaj alıp özel olarak ilgilendiği 22 yaşındaki Okan, sıkı bir programla 8 kilo verdi. Okan’a adeta nefes aldırmayan ve yaptığı her hatadan sonra gerektiğinde sert bir dille uyaran Soner Tolungüç, sonunda futbolcusunun istediği seviyeye gelmesini sağladı.

Bu sezon ilk 8 maçın 6’sında görev yapan gurbetçi futbolcu, Tuzlaspor ve Aydınspor 1923 randevularında ağları sarstı. Yönetim, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Okan Şahingöz’le sezon bitmeden yeniden masaya oturup anlaşmayı planladıklarını belirttiler.