SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turkish Airlines Euroleague 4. haftasında sahasında Fenerbahçe’ye 103-87 yenilen Galatasaray Odeabank’ın başantrenörü Ergin Ataman, maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuştu. Ataman, Fenerbahçe’nin, THY Avrupa Ligi’nin şampiyonluk adayı olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade ederek, “Fenerbahçe’yi kutluyorum. Fizik güç olarak pota altında çok ezildik. Fenerbahçe, ciddi bir üstünlük sağladı. Çok iyi oynadılar. Udoh ve Vesely, 17 hücum ribaunduyla oynadı. Sloukas takımını bir orkestra gibi yönetti. Hem çok yüzdeli attı hem de savunma dengemizi tamamen bozdu” dedi.

Ergin Ataman, mücadeleye sert savunmayla başladıklarını ama üst üste yedikleri iki üç sayılık basketle Fenerbahçe’nin maça ortak olduğunu belirterek, “Savunma sertliğini kaybedince oyun üstünlüğünü Fenerbahçe’ye kaptırdık. Fenerbahçe maçı hak ederek kazandı. Bazı oyuncularımızın savunma sertliğini başaramadıklarını görüyoruz. Böyle olunca, bu seviyedeki takımlara karşı direncimiz kırılıyor. Normal sonuç. Fenerbahçe güç dengesi olarak bizden çok daha üstün bir takım” diye konuştu.

Pota altında çok büyük zaaf yaşadıklarını dile getiren Ataman, “Hücumda sorunumuz yok ama savunmada, özellikle pota altı savunmasında çok ciddi zaaflar yaşadık. Sinan Güler’i ayağı burkulduğu ve bu sebeple temposu düştüğü için son periyotta oynatamadık. Aslında baktığımız zaman bu oynadığımız 4 maç içinde bizim kaybımız Kızılyıldız maçı diyebiliriz. Sonuçta, geçen senenin iki finalistiyle oynadık. Bu iki mağlubiyet olabilirdi ama 100 sayı yiyerek olmamalıydı. Oyuncuların karakterlerini değiştirmek kolay değil. Fenerbahçe’nin uzunları fizik güç olarak çok üstümüzde” şeklinde konuştu.

Son güncelleme: 22:57 28.10.2016