SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Turgay Büyükkarcı: Hakemler aciz ve pasifti

Umana Reyer Venezia ile FIBA Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları maçın hakemlerini aciz ve pasif olmakla suçlayan Pınar Karşıyaka Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, “Maruz kaldığımız durum karşısında hakkımızı Federasyon ve FIBA nezdinde sonuna dek arayacağız” dedi.

Güncellenme: 11:02, 27/10/2016
Turgay Büyükkarcı: Hakemler aciz ve pasifti

Pınar Karşıyaka Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı'nın FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Umana Reyer Venezia ile İtalya'da yapılan maçta kötü oynayarak kaybettiklerini söyledi. “Bu kadar basit hatayla kazanmak kolay değil” diyen Büyükkarcı, “Asıl mesele, hiçbir dayanağı olmaksızın, maç sırasında haksızlığa uğramış oyuncularımızın hakkını savunmak olacaktır. Tamamıyla sakin davranan ve defansif bir tutum sergileyen oyuncularımızın, sahaya kavgaya giren ve fiilen de saldırarak bunu gerçekleştiren, üstelik bunu da canlı yayınlanan bir maçta sergileyen bir takımın oyuncuları ile aynı muameleyi görmeleri kabul edilemez” şeklinde konuştu.

“Hakemler maç sonu otobüse gelerek tahriklerine devam etti”

Umana Reyer Venezia ile oynadıkları maçın hakemlerini aciz ve pasif davranmakla suçlayan Büyükkarcı, “Müsabakanın hakemleri, olayın bu denli büyümesinde başrol sahibi olmuşlardır. Oyuncularımıza şahsen saldırmış ve darp etmiş olan diğer oyuncular, yaptıklarını sadece sahadakiyle sınırlı tutmamış, maç sonu takım otobüsümüze kadar gelerek tahriklerine devam etmişlerdir” dedi.

Turgay Büyükkarcı, açıklamasını “Kötü oynamış ve basit hatalarla rakibe cesaret verdiğimiz maçı kaybetmiş olmak üzücü olmakla birlikte, telafisi mümkündür. Ancak maruz kaldığımız durum karşısında hakkımızı Federasyon ve FIBA nezdinde sonuna dek arayacağımızın bilinmesini isteriz” diye tamamladı.