SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Avustarlya’nın Melbourne City takımından 240 bin Euro’ya transfer edilen ancak parasını alamadığı için sorun yaratan Fransız futbolcu Harry Novillo’nun sözleşmesinin feshedilmesine karar veren Başkan Abdullah Mergen’in, teknik direktör Sait Karafırtınalar’dan da onay aldığı bildirildi. Yaşadığı sorunlar yüzünden beklentileri karşılayamayan Novillo şu ana kadar 4 lig maçında forma giyip 274 dakika sahada kalırken, gol atmayı başaramadı.

Öte yandan hafta başında yapılan iki günlük antrenman boykotu sırasında bir yönetici ile tartıştıkları gerekçesiyle kadro dışı bırakılan Sercan Türkeri ve Berk Naziroğlu’na af çıktı. Tartışmanın bir yanlış anlaşılmadan çıktığı, iki futbolcunun söz konusu yöneticiden özür dilediği için sorunun çözüldüğü öğrenildi.

Pazar günü iç sahadaki Sivasspor randevusunun hazırlıklarını sürdüren siyah beyazlı ekip, bu maçın taktik provasını yaptığı çift kalede U21 takımını 4-2 mağlup etti. A takımın gollerini Mertan (3) ve Bahattin atarken, U21 takımının golleri Furkan ve Ahmet’ten geldi.