SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hıncal Uluç’tan çok konuşulacak Ali Koç – Aziz Yıldırım yazısı

Yazar Hıncal Uluç, bugünkü köşesinde çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. 'Adaylık tezgahı' başlıklı yazısında Ali Koç'un adaylık açıklamasını hedef alan Uluç "Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım köşeye sıkışmış. Tribünler yuhalıyor, istifa sesleri var, Ali Koç ortaya çıkıyor. Koç'un okuduğu adaylık metnini de Aziz Yıldırım yazmış! İkisinin açıklamasına bakın örtüşüyor!" sözleriyle gündeme damga vurdu.

Güncellenme: 10:17, 27/10/2016
Hıncal Uluç’tan çok konuşulacak Ali Koç – Aziz Yıldırım yazısı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın Yüksek Divan Kurulu Toplantısında “aday olup gelsinler” sözlerinden sonra Ali Koç, Pazartesi günü oynanan Konyaspor – Fenerbahçe maçı sırasında sarı lacivertli kulübe başkan adayı olduğunu açıkladı.

Ali Koç’un başkan adayı olması gündeme bomba gibi düşerken gazeteci Hıncal Uluç, Ali Koç’un bu açıklaması hakkında çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

İşte Hıncal Uluç’un gündeme bomba gibi düşen ‘adaylık tezgahı’ başlıklı yazısından bir bölüm:

Konyaspor-Fenerbahçe maçı Aziz Yıldırım için fevkalade kritik bir maç. İstanbul’da protestolar başlamış, kıyametler kopmuş. Konya’ya giden Fenerbahçe’yi 3-5 ahlaksız-şerefsiz (!) yani benim gibi (!) olanlar karşılamışlar “istifa” diyerek. Konya’daki maç çok kritik. Konya ligin önemli takımlarından biri. Fenerbahçe oradan da mağlup ayrılabilir. Ama beraberliğe de razı gittiğini gördük. Şimdi Konya’da Fenerbahçe’nin istemediği bir durum ortaya çıkarsa Aziz Yıldırım ne hale gelir? İşte Aziz Yıldırım’ın ne hale gelmesini önleyecek tedbiri Ali Koç aldı. Ben Ali Koç’un kullandığı cümlelerden dolayı okuduğu adaylık metninin bile Aziz Yıldırım tarafından yazıldığına inanıyorum. “Ben adayım” demek kimi susturuyor en başta? “Ali Koç aday olursa ben onu desteklerim” diyen Fenerbahçe’de önde gelen bir Aziz Yıldırım muhalifi var; Sadettin Saran! Ali Koç “Ben adayım” dediği zaman bütün o medyatik imkanları ile auta çıktı!. Sadettin Saran dedi ki “Ali Koç başkan olursa ben aday olmam!” İlk açıklayan oydu. Saran’ın bunu dediği gün bu açıklamayı yapmadı Ali Koç. Ne zaman dedi? Fenerbahçe köşeye sıkışıp kendi stadında bütün kontrollere rağmen yuhalanınca.

Ali Koç’un söyledikleri başından sonuna kadar Aziz Yıldırım’ı kurtarma operasyonunun hamlesi. Ben bir ihtimal daha veriyorum; ciddi olduklarını göstermek için kapışabilirler de! Etrafa yayılırsa “Bu tezgahtır” diye “O tezgah değildir” şovunu da yapabilirler. O kadar iyi planlanmış bir şov! Açın Ali Koç’un adaylığını koyduğu açıklamayı, açın Yıldırım’ın son konuşmasını böyle birbiri ile nasıl örtüştüğünü, öpüştüğünü iki konuşmanın göreceksiniz. Aziz Yıldırım yazıp verse ancak bu kadar olur! Zamanlamaya bakın; Konyaspor maçı oynanırken TV’de görüntünün üstüne alt yazı biniyor; “Ali Koç başkan adayı oldu” diye… Koç bunu başka gün yayınlasa ertesi gün gazetelerde çıkacak. Ama maç anında açıklayınca binlerce F.Bahçeli zaten maçı izliyor. Yani bu kadar güzel planlanmış olabilir her şey. Aziz Yıldırım’ı kutlamak gerekir!.

Yayınlanma Tarihi:10:15,