SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dick Advocaat: Sahamızda Galatasaray’ı yeneriz

Galatasaray'ın fikstürünün zorluğuna dikkat çeken Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, 3 hafta seri galibiyet almaları durumunda ezeli rakiplerini geçip zirveye yaklaşabileceklerini söyledi.

Güncellenme: 09:00, 27/10/2016
Dick Advocaat: Sahamızda Galatasaray’ı yeneriz

AMKSPOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Fenerbahçeli yöneticilerle toplantı yaptı. Galatasaray'ın önümüzdeki 3 haftalık periyodunun bir hayli zorlu olduğuna vurgu yapan Hollandalı çalıştırıcı, “Adana ile deplasmanda oynayıp ardından Başakşehir'i konuk edecekler. İki haftalık süreçte puan kaybetmeleri muhtemel. Bu periyodun sonunda ise Kadıköy'e gelecekler. Önümüzdeki iki haftayı galibiyetle kapatırsak yüksek özgüvenle sahamızda Galatasaray'ı yeneriz. Sonrasında ise puan durumunda rakibimizi geçeriz” dedi.

KAYIP OLMAMALI

Deplasmandaki Konyaspor galibiyetinin takımdaki bütün havayı değiştirdiğini yöneticilere anlatan tecrübeli teknik adam, “Karabükspor'u evimizde, Akhisar Belediyespor’u ise deplasmanda yenmemiz gerekiyor. Alacağımız bu iki galibiyet takımın özgüvenini fazlasıyla yükseltecektir. Galatasaray puan kaybederse, yani bu olasılık gerçekleşirse, büyük bir baskıyla Kadıköy'e gelecekler. Bu durumda ezeli rakibimizi saha avantajını da kullanarak yenmemiz kolaylaşacaktır” ifadelerini kullandı.

KREDİMİZ KALMADI

“Galatasaray ile aradaki puan farkımız 5, zirveyle ise 8” diyerek konuşmasını sürdüren teknik direktör Advocaat, “Sezon başında beklenmedik puan kayıpları yaşadık. Artık kredimiz kalmadı. Galibiyet serisine ihtiyacımız var. Ben futbolcularımdan ne kadar maçları tek olarak görmelerini istesem de bu hesapları yapmak zorundayım. Zirvede de puan kaybı söz konusu. Bu düşündüklerim gerçekleşirse 3 hafta sonunda yakalayacağımız avantaj bizi zirveye fazlasıyla yaklaştıracaktır” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:08:59,