SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ogün Temizkanoğlu: Lideri yenmek istiyoruz

Ogün Temizkanoğlu: Lideri yenmek istiyoruz

Elazığspor Teknik Direktörü Ogün Temizkanoğlu, Malatyaspor karşılaşmasının saha içi ve dışında doğunun derbisine yakışır bir şekilde olması gerektiğini söyledi.

TFF 1. Lig'de mücadele eden Elazığspor, Malatyaspor maçı hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Ogün Temizkanoğlu, kulüp tesislerinde toplanan futbolcularla kısa bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından antrenmana çıkan futbolcular çift kale maç yaptı.

Hazırlıkların iyi gittiğini vurgulayan Temizkanoğlu, gruplara kaldıkları için moralli olduklarını ve dünkü maça bakıldığında oyun açısından biraz daha fazla konsantre olmak zorunda olduklarını aktardı.

“Oyuncularım için istiyorum”

Futbolun sürpriz sonuçlara açık olan bir oyun olduğunu ifade eden Temizkanoğlu, “Oynanan maçlarda da bu ortaya çıkıyor. Malatya maçı çok güzel bir maç olacak. Burada lidere karşı oynayacağız ve heyecanlı bir maç olacak. Lideri tabi ki yenmek istiyoruz. Özellikle oyuncularım adına bunu çok arzu ediyorum. Bizim içinde çok büyük bir moral olacak. Kendi saha ve seyirci avantajımızı kaybetmek istemiyoruz. Malatya'nın iyi bir takım ve bu ligin lideri olduğunu da biliyoruz. Hazırlıklarımızın hepsini 90 dakikaya ayarlı yapacağız” dedi.

“Taraftara bu maçta çok ihtiyacımız olacak”

Karşılaşmadan farklı bir skorla ayrılmak istediklerini dile getiren Temizkanoğlu, “Ama dikkatli olmamız gerektiğini de biliyoruz. Doğunun derbisine yakışır bir şekilde hem saha içi hem saha dışında maçın tamamlanmasını arzu ediyoruz. Taşkınlık olmadan ve ceza alacak boyuta gelmeden taraftarlarımız desteklerini esirgemesinler. Sonuna kadar bizi desteklesinler. Çünkü 12. adama bu maçta çok ihtiyacımız olacak” diye konuştu.

“Taraftarların başımızın üstünde yeri var”

Doğunun birlik beraberliğini göstermek zorunda olduklarının altını çizen Temizkanoğlu, “Taraftarların başımızın üstünde yeri var. Biz başka yere giderken taraftarlarımız geliyorsa buraya da onların gelmesi gerek. Bizim taraftarlarımızın Malatya'ya gitmesi kadar doğal bir şey yok. Fakat taşkınlık olmadan olması gerekiyor. Biz burada birlik beraberlik sağlamaya çalışıyoruz. Bunu biz telefonda İrfan Hoca ile de konuşuyoruz” diye konuştu.