SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Genç hakemlerle gururlandık

26 Ekim 2016

Geçen haftaki maçlarda tecrübeli hakemlerin iyi yönetim gösterdiğini, genç isimlerin ise sınıfı geçemediğini yazmıştık. Bu hafta ise genç hakemlerimiz çaldıkları doğru düdüklerle gelecek adına umut verdiler.

Rizespor-Gençlerbirliği maçında Serkan Çınar'ın kararları doğruydu. Oyunu güzelleştirdi. Her maçında bu yönetimini bekliyoruz.

Gaziantepspor-Kayserispor karşılaşmasında genç hakem Arda Kardeşler, verdiği doğru kararlarıyla adeta tereyağından kılı çekmiştir. Hakemliğimizin geleceği adına yüreğimize su serpmiştir. Aferin Arda'ya…

Alanyaspor-Bursaspor mücadelesini başarıyla sıkıntısız tamamlaması çok yakıştı Hüseyyin Göçek'e……

Özgür Yankaya, Akhisar Belediyespor-Adanaspor randevusunu iyi yönetti, gösterdiği kırmızı kart da doğruydu. Ancak pozisyonları izlerken aşağıya, sağa, sola vücudunu eğmesi sahada doğru yer alamadığından mıdır acaba?

Galatasaray-Trabzonspor derbisinde hakem için şanssız pozisyonlar yaşandı. Fırat Aydınus aslında iyi de yönetiyordu maçı. Verdiği kararların çoğu doğruydu. Bruma'nın ayağa basmasını yakalayamadı! Podolski'nin omzundan çekilişine penaltı vermedi.

Tolga'nın yerde topun üstüne yatıp, Trabzonsporlu bir oyuncunun Tolga'nın üzerine çullanması, diğerlerinin de topu dürtmeye çalışması anında Aydınus kollarını havaya kaldırarak futbolcuları ayağa kaldırdı. Bu ancak güreşte olur. Güreş hakemliğiyle ilgilendiğini bilmiyordum. Bir faul ancak bu kadar zekice geçiştirilebilir! Hakem atışıyla Galatasaray'a verilebilirdi. Tam derslik pozisyon hakemlerin zekâlarını kullanmaları adına!

Karabükspor-Başakşehir karşılaşmasında hakemler Çakır Cüneyt'i izlemeli ve ondan yararlanmalı. Zira dünyanın sayılı büyük hakemlerinden birisi yanı başlarında.

Osmanlıspor-Kasımpaşa müsabakasının hakemi Ümit Öztürk'ün kararlarının tamamı doğruydu, son derece emindi kendinden. ‘Ben hakemim' diye bağıran biri vardı sahada. Ümit ile ümidimiz arttı hakemliğimiz adına.

Barış Şimşek, Beşiktaş-Antalyaspor maçını barış içinde idare etmeye çalıştı ama Antalya'ya yaranamadı. Beşiktaş'ın golü öncesinde Tosic'in hareketinde faul yoktu, haklıydı Barış.

Konyaspor-Fenerbahçe maçında herkesin gördüğü penaltıyı bir tek Bülent Yıldırım görmedi. Bu yaştan sonra yakışmadı Bülent'e.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek