SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Rıza Çalımbay’dan o sözlere dava!

Rıza Çalımbay’dan o sözlere dava!

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, eski takımı Kasımpaşa'nın yöneticisi Hilmi Öksüz'ün sert açıklamalarına devam verdi.

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Radyospor’da Özgür Sancar’a açıklamalarda bulundu. Çalımbay, Kasımpaşa Başkanvekili Hilmi Öksüz’ün yaptığı “Rıza Çalımbay kendisini çok daha önceden Antalyaspor’a pazarlıyordu” açıklamalardan dolayı dava açacağını dile getirdi.

Çalımbay, “Hasan Hilmi Öksüz babam gibi sevdiğim biriydi. Niye böyle bir açıklama oldu anlamadım. Ben öyle bir karakterde insan değilim. Burda sadece ben değil. Antalyaspor'da suçlanıyor. Bu açıklamanın peşini bırakacak değilim! Bundan önce Kasımpaşa beni Mersin İdman Yurdu ve Sivasspor'da çalışırken istedi, gelmedim. 10 katı para teklif ettiler reddettim. Benim Kasımpaşa'ya gitmemin en önemli nedeni Turgay Ciner'dir, onun bendeki manevi hakkıdır. Kasımpaşa'da ilk yılımızda ligi 7 bitirdik. Hakem hataları olmasa Avrupa'ya giderdik. 4 oyuncu almadık ve takımı mahvettik. Bana ters gelen tutumlarına rağmen göreve devam ettim. Oturduk konuşduk ayrıldık. Daha sonra devam edilim dediler ama devam etmedim! Bana ters dedim. Bununla ilgili konuşmak istemiyorum. İnanılmaz bir şey, dava açacağım! Hasan Hilmi Öksüz'den beklemezdim. Böyle bir şeyi nasıl yaptı anlamadım.

Ben aslında bu işi kurcalamak istemiyorum. Benim Allah'a şükür anlım açık. Futbol hayatımda hep açık. Beşiktaş'ta 10 yıllık kaptanlık yaptım. Ben böyle bir şeyle uğraşmam. Ben burada puan ve oyuncu üzerinde durmak istemiyorum. Mahkeme olduğunda ilginç şeyler ortaya çıkacak. Ben yanlış bir şey yapmadım. Dava açılacak kişileri de avukat belirliyor. Antalya'nın teklifi 3 kere geldi kabul etmedim. Ve ondan sonra birkaç kişi araya girince tamam dedim. Ben burada tanımadığım kulübe geldim, motive olmak isterken yanlış şeyler yapılıyor. Hasan Hilmi Öksüz'ü, Babam gibi seviyordum, bu olmadı” dedi.