SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Osman Özköylü: Türkiye Kupası’nda gruplara kalmak istemiyoruz

Osman Özköylü: Türkiye Kupası’nda gruplara kalmak istemiyoruz

TFF 1. Lig'de mücadele eden Samsunspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, "Ziraat Türkiye Kupası guplarına kalmak, kulüp için tamamen ihtihar olur" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası Eleme 3. Turu’nda yarın sahasında Menemen Belediyespor ile oynayacaklarını belirten Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, yaptığı açıklamada gruplara kalmak istemediklerini belirtti.

Osman Özköylü, gruplara kaldıkları takdirde Galatasaray, Fenerbahçe ya da Beşiktaş’la aynı grup için yer alabileceklerini hatırlatırken şöyle devam etti:

“KULÜBÜ KÜÇÜK DÜŞÜRECEK SONUÇ İSTEMİYORUM”

Bunu net söylüyorum. Bunu eleştirebilirler ya da kızabilirler ama biz ligde kalmak için mücadele eden bir takımız. Çok kısıtlı bir kadromuz var. Sadece 27 Kasım’la 28 Aralık arasında tam 9 maç oynamak zorundasınız. Yani biz 3 günde bir maç oynayacak durumda değiliz. Böyle bir fiziksel yapımız kesinlikle yok. Yani hem gruplara kalıpta burada Samsunspor’u küçük duruma düşürecek sonuçlarla karşı karşıya kalmak istemiyorum. Alt yapıdan gelen oyuncularımız o yükü kaldırabilecek yapıda değiller. Genç oyuncuları Süper Lig takımlarının karşısına çıkartamam. Gruplara kalma gibi bir niyetim yok. Ben bunu yönetime de ilettim. Onlarda anlayışla karşıladılar. Ekonomik olarak da bir getirisi yok. Çok komik paralar geliyor. Zaten bizim kupayı kazanmak gibi ne bir umudumuz var. Gerçekçi olmak lazım. Süper Lig takımları düşünmezken böyle bir şeyi düşünürsek bize deli derler. Benim ligde 8 lig maçım var. Nasıl puan alırım ona bakacağım. Başka bir düşüncem yok.

Menemen Belediyespor’u hazırlık maçı olarak düşündüğünü belirten Özköylü, “Gençleri görme adına bir maç olacak. Onları ileriki süreçte değerlendirebiliriz. Performanslarını görme açısından bizim için önemli” diye konuştu.