SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

KKTC ambargoyu tekvando ile deldi

KKTC uluslararası spor ambargosunu tekvandoyla delerken, ülkenin birçok yabancı uyruklu sporcusu var. Bu sporun adadaki öncüsü, Eyüp Zafer Gökbilen, “Adaya okumaya gelen yabancılar tekvando yapmak için bize başvuruyor. Daha sonra aileleri de tatamiye iniyor" dedi.

Güncellenme: 13:06, 25/10/2016
KKTC ambargoyu tekvando ile deldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) uluslararası ambargoları delen ilk ve tek spor organizasyonu olan KKTC Tekvando Federasyonu, adadaki Türklerin gururu oldu. KKTC'ye Uzakdoğu sporlarını getiren Başkan Eyüp Zafer Gökbilen, ekibiyle birlikte ülkesini spor alanında tüm dünyaya tanıttı.

25 Ekim 2016Barcelona`nın yıldızlarından Luis Enrique protestosu!İspanya La Liga’da geçtiğimiz yılın en iyileri belli oldu. Ancak Barcelona’nın yıldızı isimleri, Luis Enrique kararını protesto etmek için ödül gecesine katılmadı.İlgili Haberi Oku

KKTC'de 5 kişi ile Uzakdoğu sporlarının temelini atan bugün 1000'i müsabık olmak üzere 7.200 sporcuya sahip olan Eyüp Zafer Gökbilen'in, Grand Master 10. Dan, KKTC Tekvando, Karate, Aikido, Kurash, Wushu, Muaytai, Hapkido Federasyon Başkanı, KKTC'nin en uzun süre (13.5 yıl) Milli Olimpiyat Komitesi Başkan, Avrasya Federasyonu, Dünya Budo Federasyonu Başkanı unvanları bulunuyor.

Bu başarıların yanı sıra KKTC son yıllarda birçok yabancı uyruklu insanı da tekvandoyla tanıştıran ülke oldu. Eyüp Zafer Gökbilen, “Ülkemize tahsil yapmaya gelen kızlı-erkekli gençler tekvando için federasyonumuza başvuruyorlar. Bu spor dalları ile hiç ilgileri olmayan gençler, bizde bu sporla tanıştıkları gibi milli takım seviyelerine çıkıyorlar. Daha sonra KKTC vatandaşı olmak için taleplerde bulunuyorlar. KKTC'li vatandaşlarımızın yanı sıra bugün dünya, Avrupa, Avrasya şampiyonalarında ve uluslararası turnuvalarda derece yapıp ülkemize madalyalar kazandıran yabancı sporcularımız var” dedi.

25 Ekim 2016İspanya`da Emre Çolak isyanı!İspanya’da Deportivo La Coruna forması giyen Emre Çolak, Celta Vigo maçında kadroya alınmayınca taraftarlar tepki gösterdi.İlgili Haberi Oku

“İSTİKLAR MARŞI’NI ÇALDIRIYORUZ”

Her türlü Uzakdoğu sporunun ücretsiz olarak öğretildiği KKTC'de Rusya, Kazakistan, Özbekistan, İngiltere, Ukrayna, Romanya, Kırgızistan, Bulgaristan, Kenya, Nijerya, Suriye, Irak, İran, Mısır, Sudan, Ürdün, İskoçya, Pakistan, Tacikistan ve Moldova olmak üzere 20 ülkeden tekvandocular spor yaşamlarına devam ediyor Adadaki yabancı sporcular uluslararası yarışmalara KKTC lisansıyla katılıyor. Eyüp Zafer Gökbilen, “Tüm uluslararası yarışmalara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak katılıyoruz. Dereceye girdiğimizde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayrağı açılıyor, şampiyonluklarda İstiklal Marşımızı çaldırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:05,