SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Galatasaray’dan ayrılarak Deportivo La Coruna’ya transfer olan Emre Çolak, İspanya’da adeta yeniden doğdu. Sergilediği performansla eylül ayının futbolcusu seçilen ve takımının yıldızları arasında gösterilen Emre Çolak, taraftarın da sevgilisi oldu. Celta Vigo maçında Emre Çolak’ın ilk 18’e alınmadığını öğrenen taraftarlar, karara büyük tepki gösterdi.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Herhangi bir açıklama yapılmadan Celta Vigo ile oynanan maçın kadrosuna alınmayan Emre Çolak’ın bu durumu, İspanyol basını ve Deportivo La Coruna taraftarlarını şaşkına çevirdi. Deportivo La Coruna taraftarlarının sahip çıktığı Emre Çolak’a İspanyol bir takipçisi Twitter’dan ‘Sakat mısın?’ şeklinde soru yöneltirken, Emre ise bu soruya ‘Hayır’ yanıtını verdi. Taraftarların yoğun tepkisine maruz kalan, teknik direktör Gaizka Garitano ise Emre Çolak’un maç kadrosuna alınmamasının teknik bir karar olduğunu söyledi.

Emre Çolak’ın kadroya alınmadığı maçta Celta Vigo kendi sahasında ezeli rakibi Deportivo’yu ezdi geçti ve Galiçya derbisinde rakibini 4-1 mağlup etti.