SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ruhu vardı sahada

25 Ekim 2016

İsmail Köybaşı ile sürpriz yapan Advocaat Hoca, Fenerbahçe'yi sahaya klasik 4-3-3 dizilişi ile çıkardı. Akıllıcaydı İsmail Köybaşı'yı koymak takıma. Hem Emenike'nin arkasını hem de Hasan Ali'nin önünü sağlama almıştı Dick Hoca….

Maç, ikili mücadelesi yüksek orta saha oyunu olarak geçiyordu ki Fenerbahçe atağında Konyasporlu Abdülkerim'in Lens'i ceza sahası içinde düşürmesiyle kazanılan penaltıyı Emenike gole çevirdi. Golden sonra oyun Konya'nın üstünlüğünde görünmesine rağmen daha çok orta alanda oynandı. İlk yarının sonuna doğru Konyaspor atakları vardı. Bu ataklar Skrtel'in ve Fenerbahçe'nin etkili savunmasında eridi. Fizik ve ikili mücadelesi yüksek maçta Fenerbahçe, istekli ve heyecanlıydı. Koşmaya da çalıştı Fener.

Fenerbahçe ruhuyla oynadı Fener.

Lens, Fenerbahçe için çok önemli olduğunu oynadığı dakikalardaki performansı ile gösterdi.

İkinci yarıda Konya takımı hücumda Rangelov, Bajic ve Milosevic ile etkili olmaya çalıştı. Fenerbahçe kontratağında Emenike, Konya kalecisi Serkan'ın hediyesini geri çevirerek bonkörlük yaptı. Fenerbahçe'nin ileri üçlüsünün savunma zaafı Konya'yı hücumda etkili yapmaya yetti ancak sarılacivertliler kendi sahasında 35 metrelik bölgede alan daraltarak oynatmadı Konyaspor'u. Fenerbahçe'nin 58. dakikadaki atağında penaltı beklentisinde hakem Bülent Yıldırım doğru kararla oyunu oynattı o top korner oldu. Kornerden gelen top beceriksizce Van Persie ve Emenike tarafından harcandı. Konya'dan Jonsson'un güzel pasında Ömer Ali'nin vuruşu az farkla aut oldu. 70'te Skrtel'ın topu koluyla oynaması penaltıydı. Herkes gördü, bir hakem Yıldırım görmedi. Advocaat Hoca, skoru korumaya yönelik oyuncu değişikleri yaparak oyunu ve skoru elinde tuttu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek