SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bucaspor’da “istifa” krizi

Bucaspor’da yönetim tarafından istifa ettiği açıklanan Teknik Direktör İlker Seven, kendi rızasıyla istifa etmediğini, Bucaspor yönetiminin istifa metnini getirip kendisine baskıyla imzalatmaya çalıştığını açıkladı.

Güncellenme: 16:31, 25/10/2016
Bucaspor’da “istifa” krizi

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Bucaspor'da istifa krizi yaşanıyor. Sarı-lacivertli yönetimden dün yapılan “İlker Seven'e teşekkürler” başlıklı açıklamada, “Takımımızın teknik direktörlüğünü yapan İlker Seven bugün istifasını yönetimimize iletmiştir. Kendisine bundan sonraki sportif yaşamında başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verilmişti. Bu açıklamanın ardından bu kez de Teknik Direktör İlker Seven yazılı bir açıklama yaptı. Basında çıkan istifa haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten İlker Seven, “Bucaspor tarihinde kara bir leke olarak geçen olayın doğrusu ise şu şekildedir:

Pendikspor ile oynadığımız maçın kaybedilmesinin ardından Bucaspor yönetimi tarafından görevime son verilmiş, bu durum basına ‘İlker hoca istifa etti' şeklinde yansıtılmıştır. Bucaspor yönetimi istifa metnini maç sonu toplantısında önüme getirmiş, baskı yaparak istifa metnini imzalamam istenmiştir. Bu istek tarafımdan reddedilmiştir” ifadelerini kullandı.

İstifa kararını kendi rızası ile vermediğini söyleyen Seven, “Benim istifa etmek gibi bir düşüncem olmadığını, tüm teknik ekibimle birlikte görevimizin başında olduğumuzu basına ve kamuoyuna saygı ile bildiririm” açıklamasında bulundu.