SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ayvalıkgücü’nde Erman Güraçar bıraktı

Bölgesel Amatör Lig 9'uncu Grup'ta mücadele eden Ayvalıkgücü Belediyespor, son maçında zirve yarışındaki en güçlü rakiplerinden Somaspor'u yenerek koltuğa otururken kırmızı beyazlı camia, liderliğin keyfini yaşamadan teknik direktör Erman Güraçar'ın istifasıyla sarsıldı.

Güncellenme: 11:51, 25/10/2016
Ayvalıkgücü’nde Erman Güraçar bıraktı

Karşılaşma bitiminde görevi bıraktığını açıklayan Güraçar, “İstifa kararını maçtan iki gün önce almamıza rağmen, bu kritik müsabaka öncesi oyuncuların motivasyonunu bozmamak için duyurmadık. Karşılaşma bitti, takım lider oldu, biz de görevi bıraktığımızı gönül rahatlığı ile yönetime ilettik. Herkes için hayırlısı olsun” dedi.

Sezon başından bu yana yaşanan ekonomik sorunların yanı sıra fikir ve görüş ayrılıklarının da istifada etkili olduğunu sözlerine ekleyen Erman Gülaçar, daha sonra şunları söyledi:

“Kulüpte herkesin son derece iyi niyetli olduğundan en küçük bir şüphemiz yok. Ancak teknik adam olarak sağlıklı koşullarda görev yapmamız için iyi niyet yetmiyor. Ne yazık ki burada umduğumuz bir ortam bulamadık. İsteklerimiz öyle çok büyük paralar gerektiren şeyler değildi. Ama nedense karşılık bulamadık. Bu koşullarda devam etmek hiç kimseye yarar getirmezdi, biz de bıraktık.”

Erman Güraçar’la birlikte yardımcısı Mustafa Şen de istifa etti.