SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay altyapısı eski günlere dönecek

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu altyapının, A takım standardına gelmesi için düğmeye bastı. Altyapı antrenörlerinin geçmiş dönem alacakları ödenirken, genç oyuncular da artık A takımın yararlandığı malzeme ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

Güncellenme: 10:21, 25/10/2016
Altay altyapısı eski günlere dönecek

Altay'da Özgür Ekmekçioğlu yönetimi, altyapı tesislerindeki şartları iyileştirmek için çalışmalara başladı. Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde gerçekleştirilen yenileme çalışmaları A takımın kullandığı Rıdvan Burteçin ve Mazhar Zorlu hizmet binalarının yenilenmesiyle sona erken; altyapı antrenörlerinin kullandığı Benjamin Dalva salonu ve futbolcuların kaldığı odalar da detaylı temizliğin ardından tadilata girdi.

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, en kısa zamanda altyapı tesislerinin yenilenmesine ilişkin çalışmaların sonuçlandırılacağını dile getirdi. Özerk bir yönetim kadrosu olan Altay altyapısını futbolcu fabrikası gibi çalıştığı eski günlerine döndürmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Ekmekçioğlu, “En önemli, en değerli varlıklarımız bizim çocuklarımız. Altay'ın kültüründe altyapıdan oyuncu yetiştirmek var. Biz de bunu iyileştirip, kurumsal bir şekilde yola devam edeceğiz” dedi.

ANTRENÖRLERE PRİM

Altyapıda görev alan 9 antrenörün geçmiş sezondan kalan alacakları ile bu sezonki 4 aylık maaşları da ödendi. Antrenör maaşları karşılıklı anlaşmayla arttırılırken, yeni uygulamada A takımın galibiyet primlerinden altyapı antrenörleri de pay alacak. Öte yandan, altyapı antrenörleri ile geçtiğimiz hafta bir araya gelen Ekmekçioğlu'na iletilen ekipman eksikleri de tamamlandı. Altyapı oyuncularının ihtiyaç duyduğu malzeme ile forma ve eşofmanlar hafta içi dağıtılacak, altyapı için özel bir malzemeci görevlendirilecek. Ayrıca tüm altyapı oyuncuları A takımın yararlandığı sağlık hizmetlerinden aynı şartlarda faydalanacak.

Siyah-beyazlılarda altyapı sorumluluğuna ise Levent Bayraktar getirildi. Daha önce Altınordu, Bucaspor ve Karşıyaka altyapılarında çalışan Bayraktar'ın Çarşamba günü işbaşı yapması beklenirken; yönetim Altay altyapısını özellikle okullar ve spor okulları ile Alsancak, Hatay, Bornova gibi semtlerdeki eski etkinliğine ulaştırmayı hedefliyor.