SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Koç’un adaylığını açıklaması büyük yankı uyandırdı!

Fenerbahçe camiasının büyük umutlarından olan işadamı Ali Koç'un sarı-lacivertli kulübün bir sonraki kongresinde aday olacağını Türkiye ilk olarak sozcu.com.tr'de Saygı Öztürk imzalı haberle duydu. Aziz Yıldırım'a tepkili olan büyük bir kitlenin başkan olmasını istediği Ali Koç'a Ali Şen'den destek gelirken, Rıdvan Dilmen'den eleştiri geldi!

Semih KALKAN
Güncellenme: 12:23, 25/10/2016
Ali Koç’un adaylığını açıklaması büyük yankı uyandırdı!

Süper Lig’e kötü başlangıcın ardından eleştirilerin zirve yaptığı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a taraftarların tepkisi gittikçe sertleşiyor! Kadıköy’de tribünlerin doluluk oranında eskiyi aratması tepkiyi gözler önüne seriyor.

Yargıtay’ın şike davasındaki kararı onamasını bekleyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç’u işaret ederek “Benden sonra başkan Ali Koç olacak” demişti. Ali Koç’un Konyaspor maçına yaklaşık 1 saat kala başkanlık için adaylığını açıklaması sonrasında Fenerbahçe’de gözler 2018 yılının Mayıs ayında yapılacak olan başkanlık seçimine çevrildi.

Aziz Yıldırım’ın başkanlığı bırakmayacağı ve bir sonraki kongrede yeniden aday olacağı konuşulurken, Ali Koç’un 1907 İstanbul Fenerbahçeliler Derneği'nde yaptığı adaylık açıklamasından geri adım atmayacağı da belirtiliyor.

25 Ekim 2016Ali Şen: Artık Fenerbahçe konusunu kapattımİlgili Haberi Oku

ALİ ŞEN: BENİM RÜYAMDIR

Koç’un kararından sonra kısa bir açıklama yapan eski başkanlardan Ali Şen, Fenerbahçe’nin Ali Koç yönetiminde Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabileceğini belirtti. Şen, “Ali Koç’un başkanlığa gelmesi benim rüyamdır ve rüyam da gerçekleşiyor. Biliyorum ki takıma başarıyı getirecektir” dedi.

24 Ekim 2016Son dakika haberi: Ali Koç Fenerbahçe başkanlığına adaylığını açıkladıÜnlü iş adamı Ali Koç, bir sonraki kongrede Fenerbahçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Koç’un bu kararı büyük alkışlarla karşılık gördü.İlgili Haberi Oku

RIDVAN DİLMEN’E GÖRE ZAMANLAMA YANLIŞ

Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından Rıdvan Dilmen ise Ali Koç’un açıklama yaptığı zamanın yanlış olduğunu söyledi. Ntvspor’daki programında konuşan Dilmen, tribünlerde Aziz Yıldırım-Ali Koç ayrışmasının olabileceğine dikkat çekti.

Dilmen’in yayındaki sözleri şöyle;

“Açıklamanı yap diye baskılar oldu. Takım kötü gidiyor. Kulüp sıkıntı içerisinde. Zaten Aziz Yıldırım da ‘Ben Yargıtay aşamasından sonra bırakacağım’ diyor. Bence arkadaşlarının bu baskıyı yapması doğru değildi. Zamanlamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Tabii ki Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığına yakışır. Doğru kişidir. Bence Ali bey bu açıklamadan kendisi de rahatsız olmuş. Mecbur kalmış.

 

FENERBAHÇE TARAFTARI ÇOK SEVİNDİ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a tepkili olan sarı-lacivertli taraftarlar da Koç’un açıklamasından sonra büyük sevinç yaşadı. Sosyal medyada Ali Koç’a destek olan taraftarlar, yeni başkan adayının kendileri için umut olduğunu ifade etti.

İşte sosyal medyadan birkaç yorum;

Yayınlanma Tarihi:11:19,